Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 24.11.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. dyski przenośne i lampki biurowe oraz w rzeczy samej oprawy oświetleniowe, pirometry i zestawy głośnikowe.

Referencyjny zestaw głośnikowy ZGZ-801 firmy Unitra

W tym zestawie występują przetworniki: nisko- lub średniotonowe z aluminiowymi koszami o podwyższonej sztywności - z lekką, celulozową membraną. Cały zestaw jest w stanie działać w układzie trójdrożnym, stosując dogodną zwrotnicę. Gwarantowana jest dobra skuteczność, dynamika, efektywność i wysoce dogodna charakterystyka impedancji. Referencyjny zestaw głośnikowy ZGZ-801 doskonale się komponuje z każdym wzmacniaczem audio, który istnieje. Inspirowany układem d'Appolito referencyjny zestaw głośnikowy ZGZ-801 wyróżnia objętość: 75 l. Zestaw ten pozwala cieszyć się z czystych i nie przeciągniętych w czasie dźwięków, co z łatwością można dostrzec przy niskich częstotliwościach (basy). Zastosowana obudowa daje, w istocie, dosyć szerokie pole manewru w kwestii umieszczania ZGZ-801 w pomieszczeniach odsłuchowych - ze względu na brak charakterystycznych podbarwień w sekcji niskich tonów. Występuje także i zaawansowana zwrotnica pasywna, o konstrukcji toru wysokotonowego 3. rzędu, jak też średnio- i niskotonowego 2. rzędu, z układem Zobla. Za pasmo średniotonowe odpowiada ośmiocalowy przetwornik wyposażony w: tkaną membranę polipropylenową oraz korektor fazy. Masa zestawu - równa 740 kg, ma niebagatelny wpływ na redukcję drgań ścian obudowy i generowane tym sposobem pasożytnicze rezonanse. Dzięki znaczącej dynamice, zestaw gra niezwykle klarownie zarówno przy dużej głośności, jak i przy cichym, wieczornym odtwarzaniu. Częstotliwości podziału zostały tak dobrane, żeby nie znajdowały się w zakresie najbardziej czułym dla ludzkiego ucha. Dzięki temu można cieszyć się bardzo czystym jak też wiernym odwzorowaniem mnóstwa  wokali. Wszystkie obudowy wykończone są naturalnym i drewnianym fornirem z wyselekcjonowanych liści oraz są ręcznie olejowane.

Referencyjny zestaw głośnikowy ZGZ-801

Specyfikacja referencyjnego zestawu głośnikowego ZGZ-801:

 • Pasmo przenoszenia (±3 dB): 55 Hz-20 kHz
 • Skuteczność: 91 dB
 • Impedancja: 6 Ω
 • Moc: 190 W RMS
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy: 700 Hz/2,8 kHz
 • Typ obudowy: zamknięta
 • Typ gniazda: podwójn/bi-wire/bi-amp
 • Przetwornik niskotonowy: 2 x 8” celulozowy
 • Przetwornik średniotonowy: 8” polipropylenowy
 • Przetwornik wysokotonowy: 27 mm tekstylny
 • Wymiary: 28x32,8x118,8 cm
 • Masa zestawu: 74 kg
 • Maskownica: czarna tkanina akustyczna lub naturalny len
 • Wykończenie: naturalny fornir - czarny jesion lub orzech amerykański
 • Materiał: 2 warstwy MDF (łączna grubość 2 cm)
Referencyjny zestaw głośnikowy ZGZ-801

Profesjonalne kamery IP z Wi-Fi: Armor 400 i Armor 500

Portfolio Xblitz powiększa się o kolejny produkt - 2 unikalne kamery zewnętrze: Armor 400 i Armor 500, przy których pomocy można stworzyć skuteczny monitoring otoczenia domu i nie tylko. Podstawą pracy obu urządzeń jest aplikacja mobilna TUYA pozwalająca na podłączenie kilku niezależnych: smartfonów lub tabletów. Drugich tak dogodnych kamer na rynku nie ma. Zarówno Armor 400, jak i Armor 500 zostały wyposażone w funkcję alarmów: świetlnych oraz dźwiękowych, które stanowią wyraźne sygnały ostrzegawcze dla intruzów. Są to rozwiązania oferujące 2 funkcje: Zoom oraz AI Human Tracking, z czego ostatnia pozwala potwierdzić gdy trzeba tożsamości przestępców widocznych na nagraniach lub nawet odczytać rejestracje na samochodzie. Dzięki aplikacji TUYA, użytkownik posiada dostęp do kamer bez przerwy - tym sposobem może wygodnie obserwować posesję z poziomu smartfonów lub tabletów. Kamery Armor 400 i Armor 500 potrafią wysyłać powiadomienia, gdy wykryją ruch. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet bez dostępu do podglądu z kamery, użytkownik zostanie poinformowany o nagłej aktywności. Posiadanie kamer Armor wpływa na powiększenie codziennego komfortu, świadomości bezpieczeństwa i właściwą ochronę otoczenia. Równocześnie daje kontrolę nad każdą sytuacją. Prosta obsługa aplikacji TUYA sprawia, że szerokie korzystanie z monitoringu jest intuicyjne dla wszystkich użytkowników - niezależnie od ich poziomu znajomości obsługi urządzeń mobilnych.

Kamery: Armor 400 i Armor 500

T5 EVO: najnowszy dysk przenośny firmy Samsung o pojemności 8 TB

Jest to największa pojemność zapewniana obecnie przez dostępne na rynku przenośne SSD. Model T5 EVO zapewnia bardzo szybki transfer danych w kompaktowej, a także wytrzymałej obudowie, co czyni go przełomowym i uniwersalnym rozwiązaniem SSD jakiego nie widziano. Przenośny dysk T5 EVO, który w pełni obsługuje standard USB 3.2 Gen 1, zapewnia znaczącą wydajność, dzięki sekwencyjnym prędkościom odczytu i zapisu do 460 MB/s, co upraszcza z pewnością przesyłanie ogromnych plików. Dysk ten cechuje obudowa o wymiarach: 9,5×4×1,7 cm, co sprawia, że użytkownicy mogą przechowywać 8 TB danych w dłoni. Jego waga wynosi 102 g, a czarna obudowa i pierścień w kolorze metalicznej szarości nadają mu eleganckiego i szykownego wyglądu. Model T5 EVO można, z łatwością, przymocować do każdej torby, albo bagażu dzięki metalowemu pierścieniowi. Metalowy korpus i gumowana powierzchnia dysku zapewniają unikatową ochronę przed wstrząsami i upadkami z wysokości do 2 m. Opisywany dysk jest w stanie przechowywać przeszło aż: 2 miliony zdjęć o wielkości 3,5 MB, 1,8 miliona plików muzycznych o wielkości 4 MB lub 3,5 tysięcy filmów o wielkości 2 GB. Zastosowano autorskie rozwiązanie Dynamic Thermal Guard, które chroni urządzenie przed przegrzaniem i szyfrowanie AES-256. Dysk zapewnia też oprogramowanie Samsung Magician, które oferuje kompleksowy zestawu funkcji zarządzania nośnikami danych, w tym: sprawdzanie ich stanu, w czasie rzeczywistym, weryfikację oryginalności nośników, testy wydajności i aktualizacje z obszaru oprogramowania układowego.

Dysk przenośny T5 EVO

LEDITOU: energooszczędna lampka biurkowa LED z ładowarką indukcyjną 15 W od Media-Tech

Niezależnie od tego, czy potrzeba mocnego światła do pracy bądź delikatnego oświetlenia do relaksu, lampka biurowa LEDITOU jest w stanie podołać wymaganiom użytkownika. Jest to, w praktyce, produkt wyposażony w 36 diod LED o mocy 4 W, które zapewniają intensywne oraz równomierne oświetlenie biurka. Dzięki regulacji, za pomocą dotykowych przycisków, można dogodnie dostosować jasności świecenia do własnych preferencji w każdym miejscu i czasie. Przewidziano łącznie 9 poziomów jasności, by stworzyć idealne warunki oświetleniowe, które wpływają na wydajność czy samopoczucie. Co więcej, 3 dostępne kolory światła, czyli: ciepły, neutralny oraz chłodny, umożliwią dopasowanie oświetlenia do swoich potrzeb. Przewidziano podświetlany zegar LCD, który nie tylko informuje o aktualnym czasie, lecz może też spełniać funkcję budzika. Zegar ten demonstruje dodatkowo temperaturę pomieszczenia w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita. Gwarantowana jest sprawność energetyczna lampki przynajmniej 70%. Wbudowana ładowarka indukcyjna jest w całości zgodna ze standardem QI i umożliwia bezprzewodowe ładowanie smartfonów. Zasięg ładowania wynosi do 6 mm, co oznacza, że, w praktyce, nie trzeba zdejmować etui lub pokrowca ze smartfona, aby go naładować.

Lampka biurowa LEDITOU
Lampka biurowa LEDITOU

W ramach lampki biurowej LEDITOU można ustawić timery automatycznego wyłączania na 1 lub 2 godziny, co jest doskonałe m.in. kiedy człowiek pragnie: zasnąć lub skupić się na innych zadaniach. Ponadto lampka posiada możliwość regulacji temperatury światła w przedziale od 3000 K do 6500 K, co pozwala dostosować oświetlenie do różnych sytuacji. Jej kompaktowe i wyjątkowe wymiary: 13×39,5×19 cm sprawiają, że pasuje niezwykle cudnie na każde biurko w każdym wnętrzu. Solidna konstrukcja gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo użytkowania - w sumie z minimalistycznym designem doskonale komponuje się z różnymi stylami aranżacji wnętrz, dodając elegancji i nowoczesności każdemu biurku.

Lampka biurowa LEDITOU

Dostępny w ofercie Introl przenośny pirometr 1327K produkcji TES Electrical Electronic

Tym pirometrem możliwa jest realizacja pomiarów temperatury na powierzchniach obiektów, przy użyciu termopary typu K. Dzięki funkcji podświetlania skali oraz laserowego celownika, przenośny pirometr 1327K sprawdza się przecudownie w szeregu nieoświetlonych lokalizacji. Przenośny pirometr 1327K używany jest do pomiarów temperatury powierzchni obiektów, dla których pomiar klasycznym termometrem jest niewygodny, a wręcz niemożliwy (m.in. obiekty poruszające się lub powierzchnie pod napięciem elektrycznym). Demonstrowany jest symbol pracy lasera, jak też dostępna jest funkcja automatycznego zatrzymania odczytu, minimalnej i maksymalnej temperatury oraz automatyczne wyłączenie zasilania. Ma to miejsce przy dość wygodnym w użyciu celowniku, który wskazuje miejsce pomiaru temperatury.

Specyfikacja przenośnego pirometru 1327K:

 • Zakres pomiarowy: od -35 do 500°C
 • Rozdzielczość pomiarowa: 0,1°C
 • Dokładność pomiarowa: ±2%
 • Wartości odczytu wyniku: ±2°C
 • Częstotliwość odpowiedzi: 2 Hz
 • Zakres widmowy: 6-14 nm
 • Pole widzenia: 12:1
 • Współczynnik emisji (ustawiany): 0,17-1,0
 • Wskaźnik laserowy 1 mW (klasa 2)
Przenośny pirometr 1327K

SUG-SAP24V / DIN od Ewimar - ogranicznik przepięć pętli czujek pożarowych 24 V

Jest to produkt, który gwarantuje ochronę pętli czujek 24 V w systemach sygnalizacji pożaru. Pisany jest instalacjom o napięciu stałym i składowej zmiennej sygnału transmisyjnego do 32 V. Z tym ogranicznikiem wspomnianym czujkom nie są groźne jakiekolwiek przepięcia z sieci. Niska rezystancja wewnętrzna, niska pojemność wtrąceniowa i możliwości przesyłania prądu do 3 A mają nikły wpływ na pracę systemu, nawet przy jego wielkich wymiarach. Oferowany przez Ewimar ogranicznik ma chroniony zacisk ekranu przewodu, który może być izolowany z łatwością od ziemi poprzez ochronnik GDT lub połączony z uziemieniem. Spięcie ze sobą zacisków: 3 oraz 4 zamyka połączenie ekranu przewodu do ziemi. Ogranicznik przepięć SUG-SAP24V / DIN przeznaczony jest do montażu na szynie DIN 35 mm. Wysokiej jakości zaciski windowe o dużym obciążeniu prądowym ograniczają ryzyko uszkodzenia ich przy: znacznych impulsach udarowych i chwilowych przeciążeniach prądowych. Urządzenie zajmuje zaledwie szerokość jednego modułu standardu DIN i zalecane jest do montażu na granicy stref: LPZ0 i LPZ1 lub wyższych. W celu zapewnienia właściwej ochrony przeciwprzepięciowej, zalecane jest użycie ograniczników na dwóch końcach przewodu oraz prawidłowe ich uziemienie.

Uproszczony schemat SUG-SAP24V / DIN

Specyfikacja ogranicznika przepięć SUG-SAP24V / DIN:

 • Liczba chronionych torów: 3
 • Napięcie znamionowe DC (Un): 24 V
 • Napięcie maksymalne DC (Uc): 32 V
 • Napięcie maksymalne AC (Uc): 22 V
 • Prąd znamionowy (In): 3 A
 • Prąd wyładowczy linia-linia 8/20µs (In):
  • C1: 0,25 kA
  • C2: 10 kA
 • Maksymalny prąd wyładowczy linia-ziemia 8/20µs (Imax):
  • C2: 20 kA
 • Maksymalny prąd piorunowy 10/350µs (Iimp):
  • D1: 3,5 kA
 • Poziom ochrony 1kV/μs (linia-linia) Up: 39 V
 • Rezystancja szeregowa: 7 mΩ / linia
 • Wymiary: 1,75×9×5,7 cm
 • Sposób montażu: Szyna TH (DIN) 35mm
 • Zajętość szyny: 1 moduł
 • Szczelność obudowy: IP20
 • Temperatura pracy: od -40 do 80ºC
Ogranicznik przepięć SUG-SAP24V / DIN

Oprawa Strado LED od Lena Lighting - z myślą o bezpieczeństwie na drogach

Oprawa Strado LED otwiera nową linię oświetlenia drogowego Lena Lighting. Występuje ona w 2 rozmiarach: S i M, dzięki czemu można ją prosto zastosować czy to do oświetlania osiedli, czy to do oświetlania przejść dla pieszych, chodników i ścieżek rowerowych, jak też dróg albo autostrad. W standardzie znalazła się także możliwość jej zdalnego sterowania, co przekłada się na znakomitą energooszczędność - nie ma takiej drugiej oprawy oświetleniowej na rynku. Oprawa Strado LED charakteryzuje się trwałością i odpornością na uszkodzenia, a jej montaż oraz serwis są: łatwe i szybkie. Wyprowadzony przewód z szybkozłączką umożliwia instalację oprawy bez jej otwierania. Konstrukcja oprawy gwarantuje wymianę dowolnego komponentu, i to bez robienia połączeń lutowanych. Zastosowane kierunkowe matryce wielosoczewkowe z PMMA zapewniają sporą stabilność świetlną, co oznacza, że do każdego punktu oświetlanej przestrzeni dociera światło o tym samym natężeniu. Każdą soczewkę chrakteryzuje jednolita, trwała optyka, eliminując ryzyko niedoświetlenia, co ulepsza bezpieczeństwo, jak też komfort wszystkich uczestników ruchu drogowego. Oprawa Strado LED to polski produkt posiadający certyfikaty ENEC, ENEC+ i D4i, które uprawniają ją do brania udziału w różnych przetargach i programach dofinansowań.

Oprawa Strado LED

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

Apple, AVT Korporacja, Ewimar, HQ NextPCB, Introl, LG Electronics, Lena Lighting, Litgrid, Media-Tech, NAVITEL, Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), Rutronik, Samsung, Semicon, Siemens, TES Electrical Electronic, Unitra, Vishay Intertechnology, Xblitz, Zyxel Networks

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: HQDFM Free Online Gerber Viewer and DFM Analysis Tool, LEDITOU, przenośny pirometr 1327K, Strado LED, SUG-SAP24V / DIN, ZGZ-801
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"