Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 14.04.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. słuchawki, urządzenia zasilania, złączki szeregowe i oprogramowanie.

MDR-MV1: słuchawki firmy Sony z otwartym tyłem do reprodukcji dźwięku przestrzennego

Słuchawki MDR-MV1 łączą precyzję odtwarzania przestrzennego z wysoką jakością i wygodą oczekiwaną przez twórców. Dzięki konstrukcji z otwartym tyłem, możliwe jest wierne, a także wygodne odtwarzanie dźwięków w takich aplikacjach jak: miksowanie oraz mastering stereo. Słuchawki MDR-MV1 pozwalają reprodukować dźwięk przestrzenny w dość dokładny sposób. Zastosowane przetworniki akustyczne cechują się pasmem przenoszenia: od 5 Hz do 80 kHz, a także naturalnym brzmieniem wysokich częstotliwości. Ułatwia to umiejscawianie dźwięku, oddanie jego właściwości przestrzennych i wprowadzanie korekt dla przetwarzania sygnałów audio. Konstrukcja MDR-MV1 z otwartym tyłem dobrze osłabia wewnętrzne odbicia dźwięku i eliminuje rezonans akustyczny. Słuchawki od firmy Sony zaprojektowano z myślą o wygodzie oraz przyjemnym noszeniu w trakcie wielogodzinnego użytkowania. Mają lekką konstrukcję z miękkimi, dobrze przylegającymi i oddychającymi nausznikami. Ich wyposażenie stanowi np.: odłączany, wymienny przewód o wysokiej jakości, z aluminiowymi wtykami, oraz adapter mini jack. Współpraca z technologią 360 Virtual Mixing Environment, która uwalnia wszystkich od ograniczeń przestrzennych, jest gwarantowana.

Słuchawki MDR-MV1

Unikalne rozwiązanie zasilające APC NetShelter Rack PDU Advanced firmy Schneider Electric

Koronnym zadaniem APC NetShelter Rack PDU Advanced jest zapewnienie centrom danych efektywnego zasilania. Nowa kombinacja gniazd istotnie przyspiesza instalację rozwiązania, zapewniając większą elastyczność w zakresie przyszłych modyfikacji w samym rozwiązaniu. Oznaczone gamą kolorów gniazda zapewniają intuicyjną obsługę APC NetShelter Rack PDU Advanced. Ich naprzemienny układ oznacza lepszą organizację kabli zasilających w szafach IT. Przewidziano wymienialną kartę NMC, która zapewnia doskonałą pracę informatycznych, w istocie, systemów w przypadku braku zasilania. Podwójne porty sieciowe gwarantują dość nieskrępowane dostępy do sieci i monitorowanie pracy APC NetShelter Rack PDU Advanced. Obsługa 8 czujników środowiskowych odpowiednio chroni przed wieloma z awarii. Zachodzi możliwość współdzielenia mocy, dzięki sąsiedniemu zasilaniu NMC. Oferowane u Schneider Electric rozwiązanie może działać w temperaturze otoczenia 60°C. Dwukrotnie powiększona liczba gniazd oznacza więcej energii w wielu przyszłych aplikacjach. Zaawansowane moduły APC NetShelter Rack PDU uwzględniają modele z mocą wyjściową najwięcej 43,5 kW, które są dostępne w szerokiej obudowie (56 mm/ 2,2"). APC NetShelter Rack PDU Advanced może pracować w otoczeniu wysokowydajnych systemów.

Rozwiązanie zasilające APC NetShelter Rack PDU Advanced

Rozwiązanie ERT 100 firmy SCHUNK gotowe na przyszłe wyzwania

Dogodnej wielkości rozwiązanie cechuje m.in. nominalny moment obrotowy: 16,7 Nm. Obecną w rozwiązaniu ERT 100 nowością jest interfejs enkodera HIPERFACE DSL, który nosi wybrane własności cyfrowego interfejsu czasu rzeczywistego - powszechnie używanego w przemyśle. Dzięki wykonaniu w technologii jednoprzewodowej, interfejs HIPERFACE DSL doprowadza, w dosyć znaczącej mierze, do oszczędności kosztów, stanowiąc wytworną podstawę Przemysłu 4.0. Zastosowany układ pomiaru ścieżki umożliwia zrobienie wymaganych pomiarów. Istnieje wersja jednobiegowa rozwiązania, która posiada 2 złącza: HIPERFACE oraz DRIVE-CLiQ. Z ich pomocą  dokonuje się połączeń oddzielnie dla kabli silnika i enkodera. Krótki czas reakcji ERT 100 jest gwarantowany. Duży otwór centralny umożliwia poprowadzenie dużej liczby kabli lub węży, a także używanie kamery. W sytuacji użycia opcjonalnego hamulca elektrycznego mała wysokość całkowita zostaje zachowana. Spełnione są przy tym najważniejsze wymagania, co do klasy IP54. Wachlarz zastosowań ERT 100 obejmuje np. montaże ogniw akumulatorowych obok branży: elektronicznej, technologii medycznych oraz laboratoryjnej. Rozwiązanie można używać w przemyśle: farmaceutycznym, kosmetycznym i energetyki słonecznej, albo też tam gdzie jest ważna optymalizacja kątu montażu, m.in. w branży inżynierii mechanicznej, a także obróbce laserowej bądź w procesach pakowania.

Jedno z zastosowań rozwiązania ERT 100

Innowacyjne złączki szeregowe Klippon Connect firmy Weidmüller

Największą korzyścią złączek szeregowych Klippon Connect jest technologia SNAP IN, która zapewnia dosyć akuratną jakość obsługi. Wystarczy wetknąć dowolny i odizolowany przewód wielodrutowy do złączki, a ten zatrzaśnie się z wyraźnie słyszalnym kliknięciem. Przewód ma zapewniony stały i niezawodny styk - żeby go odłączyć, należy nacisnąć przycisk zwalniający. Oferowane przez Weidmüller złączki szeregowe Klippon Connect umożliwiają bardzo szybkie podłączanie elastycznych przewodów bez końcówek tulejkowych. Technologia SNAP IN dość doskonale gwarantuje niezawodne połączenia szczególnie w przypadku zautomatyzowanych procesów okablowania. Zapewniona jest współpraca z wieloma typami przewodów. Potrzeba, w istocie, znacznej siły do ich wyrwania ze złączek. Czas potrzebny do zrobienia okablowania ulega minimalizacji. Złączki szeregowe Klippon Connect stanowią istotne rozwiązanie. Każdy przewód można szybko odłączzć, jak również dość bezpiecznie umieszczać bez konieczności jego wcześniejszego przygotowania. Status zacisków wyrażają położenia, dostępnych w nich, przycisków zwalniających.

Istota technologii SNAP IN

Firma LG Electronics rozszerza ofertę gamingową w swoich telewizorach

Już teraz w ponad 80 krajach telewizory LG Electronics z 2023 roku oferują doskonałą jakość obrazu - zwłaszcza na platformie GeForce NOW firmy NVIDIA. Użytkownicy tych telewizorów mogą śmiało skorzystać z usługi gamingowej Boosteroid, która zapewnia znaczny wybór gier w chmurze. Jest to piękne rozwiązanie dla graczy, którzy cenią sobie jakość obrazu i dźwięku. Pochodzące z 2023 roku telewizory LG Electronics mają piękne możliwości dla graczy. Dzięki karcie szybkiego dostępu "Gra", w systemie webOS, gracze mogą łatwo przechodzić z ekranu głównego telewizorów m.in. do: platformy GeForce NOW, albo usługi gamingowej Boosteroid. Gwarantowana jest płynna rozgrywka dzięki czasowi reakcji poniżej: 0,1 ms. Wszystko to przy funkcji "Optymalizator gier" i ustawieniach obrazu dla danego gatunku gry, które gwarantują dobrą immersję. Użytkownicy telewizorów LG Electronics z roku 2023 mogą teraz cieszyć się grami na GeForce NOW w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę, bez pobierania czy to plików, czy to aplikacji. Jedna z lepszych w świecie usług gamingowych zwana: Boosteroid skupia obecnie około 4 milionów użytkowników. Logując się na konto Boosteroid, posiadacze telewizorów LG Electronics z lat: 2021-2023 zyskują dostęp do setek gier wideo na PC, w tym najpopularniejszych tytułów AAA. Dzięki 18 serwerom w świecie usługa zapewnia wyjątkowe rozgrywki czy wiele godzin wciągającej, interaktywnej zabawy. Nie potrzeba tutaj konsoli lub dekodera.

Przykładowa rozgrywka gamingowa na telewizorze LG Electronics z roku 2023

Moc projekcji Epson w nowej bibliotece w Stężycy

Nowa biblioteka wyznacza standardy multimediów w sektorze: samorządowym i publicznym, w oparciu o rozwiązania od firmy Epson. Jej audiowizualny sprzęt zapewnia nowe możliwości. Wyjątkowa pod względem architektonicznym biblioteka oferuje szereg dobranych rozwiązań AV, które sprawiają, że można nie tylko wypożyczyć książki, ale też i przekazać informację na przystępny sposób. Jest to widoczne zwłaszcza w auli biblioteki, która pozwala: przedstawiać filmy i odbywać prezentacje. Za prezentację obrazu w rozdzielczości 4K odpowiada projektor EB-L12000Q firmy Epson z obiektywem ELPLX02 - rzutujący na ekran o szerokości: 4,64 m w podstawie. Jest to unikalne rozwiązanie, które wyróżnia: jasność 12 000 lm, montaż 360° oraz pokazywanie obrazu pod dowolnym kątem. Występujący w projektorze obiektyw pozwala np. na montaż EB-L12000Q nad sceną, dzięki czemu unika się sytuacji, w której, z racji odległości między projektorem, a ekranem, następuje spadek jasności. Nawet kiedy sporo osób znajdzie się przed ekranem, nie ma obaw, że obraz zostanie zakłócony rzucanymi cieniami. Jest to doń pierwszy w branży projektor 3LCD, który nie wymaga obsługi serwisowej. Gwarantuje to m.in. wbudowana autokalibracja wraz z kamerą. Stalowa obudowa i szczelny układ optyczny dosyć skutecznie chronią przed kurzem, dzięki czemu projektor EB-L12000Q sprawdza się idealnie i stale, gdy rotacja ludzi, a także rozmaite konteksty użycia testują jego odporność. Oferowany przez Epson projektor działa powyżej 20 000 godzin. Przewidziana dla niego gwarancja sięga 5 lat.

Projektor EB-L12000Q

Rozwiązania firmy Lena Lighting na targach Stavotech w Ołomuńcu

Organizowane co roku targi budowlane i techniczne Stavotech są wspaniałym wydarzeniem branżowym na Morawach, które może pochwalić się: długą tradycją i świetnie opracowanym programem. Za każdym razem targi te przyciągają do siebie liczące się podmioty budowlane czy technologiczne. Tegoroczną edycję targów Stavotech uświetniła swą obecnością choćby polska firma oświetleniowa Lena Lighting znana np. z dość dobrych lamp LED - ale nie tylko. W czasie ostatnich targów Stavotech firma Lena Lighting przedstawiła inteligentne systemy: Clue City oraz Clue In. Dzięki nim możliwe jest wygodne i zdalne zarządzanie oświetleniem w budynkach bądź na drogach. Obydwa systemy pozwalają na wnikliwą kontrolę infrastruktury oświetlenia w czasie rzeczywistym. Są to jedne z najbardziej pożądanych rozwiązań, które to zapewniają oszczędności energii elektrycznej na poziomie 70%. Systemy Clue City oraz Clue In były demonstrowane w obrębie interaktywnego stoiska firmy Lena Lighting.

Logotypy systemów: Clue City i Clue in

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

ABB, AVT Korporacja, Epson, FUJIFILM, Leica Geosystems, Lenovo, LG Electronics, MediaTek, NVIDIA, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Schneider Electric (SE), SCHUNK, Sony, TAURON, Tramwaje Śląskie, Weidmüller, Wilk Elektronik, Xblitz

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: APC NetShelter Rack PDU Advanced, ERT 100, GeForce NOW, Klippon Connect, MDR-MV1, XMF PressReady
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"