Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

G-sensor w kamerach samochodowych Xblitz

Article Image
Kamery samochodowe posiadają wiele atutów, które dość ułatwiają kierowcom życie. Ciekawi Cię, dlaczego nagrania nie przepadają, kiedy dojdzie do kolizji? Zastanawiasz się czasem, jak to możliwe, że kamera w trybie parkingowym wychwytuje każdy ruch? Dowiedz się, czym jest G-sensor oraz jakie ma zastosowanie.

Co to jest G-sensor?

G-Sensor jest rodzajem akcelerometru, co oznacza, że odpowiada za wyczuwanie: ruchu oraz zmiany pozycji urządzenia. Wykrywa przeciążenia, tj. nieprawidłowe natężenie oddziaływania na auto różnych sił zewnętrznych. G-Sensor uaktywnia się w momencie, kiedy to dochodzi do wstrząsu na skutek zderzenia lub nieprawidłowego manewru.

G-sensor a nagrywanie w pętli

Opcja nagrywania w pętli pozwala na nieustanne nagrywanie - i to niezależnie od zapełnienia karty. Wiąże się to z regularnym nadpisywaniem starszego materiału nowszym, co wpływa na oszczędzanie pamięci. To rozwiązanie ma jednak pewną wadę - podczas niefortunnej sytuacji nagranie może przepaść. Takiemu rozwojowi sytuacji zapobiega G-sensor, który w momencie wykrycia anomalii wysyła sygnał do rejestratora. W efekcie nagranie zostaje zachowane.

G-sensor, a tryb parkingowy

Na rynku pojawia się coraz więcej kamer samochodowych z czujnikiem ruchu, czy też trybem parkingowym. G-sensor odgrywa poważną rolę również w przypadku tej opcji. Jego obecność sprawia, że zachodzi reakcja na każdy, niepożądany ruch, w obrębie pojazdu pozostawionego w nocy bądź w dzień na parkingu. Powoduje to nagranie najbardziej kluczowych dla kierowcy zdarzeń.

Odkryj kamery samochodowe Xblitz z czujnikiem ruchu

Niemal wszystkie rejestratory Xblitz posiadają G-sensor. Są to zarówno modele podstawowe, jak i budżetowe oraz premium, przy czym ostatnie są wzbogacone o wyświetlacz, GPS bądź o lusterko wsteczne.

Wideo
Firma: Xblitz
Tematyka materiału: akcelerometry, G-sensor, kamery samochodowe, motoryzacja, wideorejestratory, Xblitz
AUTOR
Źródło
xblitz.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"