Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Rozwiązanie firmy NightWare pomaga weteranom wojen uwolnić się od koszmarów

Article Image
Mowa tu o systemie, który współdziała ze smartwatchem Watch oraz smartfonem iPhone. Celem systemu jest redukcja traum, które mają związek z zespołem stresu pourazowego (ang. Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD).

Oferowany przez NightWare system można otrzymać tylko z zalecenia lekarza. Na podstawie informacji z czujnika tętna, akcelerometru i żyroskopu Apple Watch, system firmy NightWare rozpoznaje, że użytkownikowi śni się koszmar. Generuje on delikatne wibracje na nadgarstku, których intensywność przyrasta dopóki sen użytkownika się nie ustabilizuje. Nie powoduje to wybudzenia osoby śpiącej. Prototyp systemu opracował w 2015 roku student Tyler Skluzacek z Macalester College w amerykańskim stanie Minnesota. Skluzacek pragnął pomóc swojemu ojcu, który zaczął cierpieć na PTSD wskutek długoletniej służby wojskowej.

Logo firmy NightWare
Logo firmy Apple

Inspiracją dla Skluzaceka było zachowanie psów opiekunów, które tarmoszą osoby śpiące, by przerywać śniące się im koszmary. Niedługo później jak Skluzacek dokończył system, na jego drodze pojawił się Grady Hannah - dyrektor generalny NightWare. Wprowadzeniu systemu na rynek Hannah poświęcił ostatnie 7 lat. Uważa on, że poważną rolę odgrywają tutaj produkty z firmy Apple. Dotychczas korzystanie z systemu zalecono niemal 400 pacjentom - 98% z nich to żołnierze w służbie czynnej czy weterani. Niedawno opublikowano wyniki badań, z których wynika, że użytkownicy systemu NightWare lepiej oceniają jakość snów przez minimum 50% czasu.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Pan Tyler Skluzacek - twórca prototypu systemu
Pan Grady Hannah - dyrektor generalny firmy NightWare
Wideo
Firma: NightWare
Tematyka materiału: Apple, iPhone, NightWare, PTSD, smartfony, smartwatche
AUTOR
Źródło
apple.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"