Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 20.08.2022 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie nowości produktowych oraz wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. automatykę przemysłową, wyłączniki prądowe, klipsy bezpiecznikowe i ręczne narzędzia.

Mikrofalowa wagosuszarka PMV 50.5Y firmy RADWAG

Jest to sprzęt przeznaczony do pomiarów wilgotności próbek. Jego zastosowania stanowią m.in. produkty mleczne, syropy, kremy oraz płynne żywice. Wagosuszarka współpracuje z terminalem 5Y. Mierzone przez nią próbki są osuszane - w tym celu stosowane są mikrofale. Generowane w wagosuszarce PMV 50.5Y mikrofale równomiernie ogrzewają powierzchnię próbek. Średni czas ich suszenia wynosi do 10 minut. Na spodzie wagosuszarki znajduje się zakończenie falowodu, z którego emitowane są mikrofale. Po rozpoczęciu pracy mikrofale rozchodzą się równomiernie po powierzchni filtra i osuszają próbki. Na podstawie ubytku masy wyznaczany jest poziom wilgotności próbek. Mikrofalowa wagosuszarka PMV 50.5Y posiada własny czujnik temperatury. Żądana moc mikrofal jest przedstawiana na ekranie. Wagosuszarka PMV 50.5Y oparta jest na zaawansowanym systemie serii Y przeznaczonym dla laboratoryjnych wag. Jej pamięć o pojemności 16 GB pozwala na zapis oraz generację raportów, wykresów czasowych i wykresów statystycznych. Bezprzewodowa komunikacja zapewnia ergonomię i bezpieczeństwo pracy. Standard Wi-Fi umożliwia przesyłanie danych na mobilne urządzenia. Dotykowy wyświetlacz o przekątnej 10" gwarantuje wysoki komfort pracy. Czujniki zbliżeniowe zapewniają bezdotykowy dostęp do wielu czynności.

Mikrofalowa wagosuszarka PMV 50.5Y firmy RADWAG

Przetwornica XC9145 typu step-up firmy Torex Semiconductor

Najnowsza przetwornica XC9145 charakteryzuje się najniższym prądem własnym (400 nA) spośród pozostałych przetwornic tego producenta. Zakres napięcia wejściowego XC9145 wynosi 0,65-5,5 V, przy minimalnym napięciu 1,6 V, którego potrzeba do uruchomienia. Seria XC9145 to nowoczesne, synchroniczne przetwornice DC/DC step-up z 200 mΩ N-kanałowym sterownikiem FET oraz 270 mΩ wbudowanym synchronicznym przełączaniem kanału P-FET. Niezwykle niski pobór prądu przez układ scalony, rzędu 400 nA i automatycznie przełączanie PWM/PFM (ang. Pulse-Width Modulation/Pulse-Frequency Modulation) poprawiły wydajność przetwornicy dla prądu wyjściowego poniżej 10 µA, co było trudne do uzyskania w przeszłości (89% @VIN = 2,4 V, VOUT = 3,3 V, IOUT = 10 µA). Przetwornica XC9145 może istotnie obniżyć zużycie energii przez urządzenia zasilane bateryjnie, które zużywają wysoki procent energii, gdy system jest w stanie czuwania. Przyczynia się to do wydłużenia żywotności baterii oraz zmniejszenia rozmiaru baterii.

Przetwornica TOREX XC9145 typu step-up

Dwa produkty firmy Hettich z nagrodą iF Design Award

W 2022 r. dwa produkty firmy Hettich zostały uhonorowane prestiżową nagrodą iF Design Award. W kategorii "Meble domowe" jury doceniło oryginalny system oświetlenia LED do szuflad AvanTech YOU. Natomiast w kategorii "Kuchnia" nagroda przypadła prowadnicy do chłodziarek do wina Quadro Compact FE 20. System oświetlenia szuflad AvanTech YOU stanowi synonim szybkiej rearanżacji w zakresie designu, koloru, formatu i materiału. Nowy element systemu szybko przekonał do siebie jury. Dzięki niemu każda szuflada może zostać indywidualnie oświetlona. Mowa tu o nakładanych na bok profilach świetlnych LED, które oświetlają wnętrza szuflad, nadając im "nadzwyczajny akcent". Szklane wkłady w wariancie Inlay wykonane z polerowanego lub szlifowanego szkła dzięki systemowi oświetlenia także prezentują się doskonale. Całość działa w gotowym meblu bez przewodów, co pozwala na prostą regulację. Wyróżniona w konkursie prowadnica Quadro Compact FE 20 łączy w sobie design i komfort użytkowania. Dzięki niej szuflady, na których umieszczone jest wino można przesuwać delikatnie i bez wstrząsów. Hybrydowe łożysko kulkowe zapewnia lekki, a do tego równomierny przesuw prowadnicy. Jej dodatkowe elementy, w tym samodociąg, zwiększają komfort użytkowania i zapewniają możliwość dostosowania funkcjonalności prowadnicy do własnych potrzeb. Ciemny kolor prowadnicy sprawia, że wizualnie idealnie wpisuje się ona w ekskluzywny design chłodziarek do wina.

Dwa produkty firmy Hettich z nagrodą iF Design Award

Rewolucja przemysłowa 4.0 w rybnickim zakładzie produkcji i utrzymania taboru kolejowego DB Cargo Polska

Ultradźwiękowy automat w niewielkiej zabudowie, robot KUKA i tokarka portalowa UFD140N - są to niepowtarzalne urządzenia zainstalowane na nowo wybudowanej linii potokowej do regeneracji zestawów kołowych pociągów w rybnickim zakładzie produkcji oraz utrzymania taboru kolejowego firmy DB Cargo Polska. Przytoczone urządzenia stanowią efekt rewolucji przemysłowej 4.0, która ma miejsce od wielu lat. Nowa linia w rybnickim zakładzie złożona jest z 24 stanowisk ułożonych w trzy niezależne nitki naprawcze. Pierwsza z nitek realizuje naprawy poziomu P4 i P5 zgodnie ze standardami: DSU, IS1 i IS2 oraz systemem utrzymania VPI. Druga nitka wykonuje naprawy maźnic (IS LU). Trzecia nitka z kolei to naprawy IS0 oraz oględziny EVIC. Stosowane są m.in. obrotniki firmy HAK z opcją zmiany prędkości i kierunku obrotów, tokarka portalowa UFD140N firmy Rafamet do prostej obróbki zestawów kołowych, wysokociśnieniowe stanowisko do usuwania powłoki malarskiej firmy Purima, robot KUKA i zautomatyzowane stanowisko do badań ultradźwiękowych od firmy BIP Technology. Całość została połączona torami technologicznymi z obrotnikami - pozwala to autonomicznym wózkom akumulatorowym na łatwe przetaczanie zestawów między stanowiskami.

Rewolucja przemysłowa 4.0 w rybnickim zakładzie produkcji i utrzymania taboru kolejowego DB Cargo Polska

Seria produktów xEffect firmy Eaton dedykowana zasilaniu

Seria xEffect obejmuje wyłączniki nadprądowe (MCB) oraz wyłączniki różnicowoprądowe (RCD), które sprawdziły się w przemysłowych zastosowaniach. Obejmuje to takie dziedziny jak: przemysł morski oraz energetyka odnawialna (OZE). Dzięki zgodności z normą IEC 61373 i EN 45545, xEffect zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa dla pasażerów, personelu oraz sprzętu na kolei. Od teraz producenci i operatorzy pojazdów szynowych mogą polegać na osiągnięciach firmy Eaton w zakresie wyłączników nadprądowych i różnicowoprądowych z serii xEffect. Firma zdobywała doświadczenie w segmencie kolejowym od wielu lat poprzez marki: Heinemann, Bussmann i Martek Power. Z jednej strony jakość wyłączników MCB i RCD została potwierdzona certyfikatami: IEC 61373 (testy odporności na wstrząsy i wibracje) i EN 45545 (ochrona przeciwpożarowa). Z drugiej strony, oferta nowych wyłączników MCB i RCD została rozszerzona o wykonanie RT, które pozwala na podłączanie przewodów oczkowych. Zastosowanie pierścieniowych końcówek zapewnia bezpieczne połączenie oraz odpowiada wymagającym warunkom wstrząsów i wibracji w pojazdach szynowych.

Seria produktów xEffect firmy Eaton dedykowana zasilaniu

Elektroniczna pompa obiegowa ePCO Z produkcji Leszczyńskiej Fabryki Pomp (LFP)

Dzięki zaawansowanej technologii, użyciu synchronicznego silnika z magnesem trwałym i przetwornicy częstotliwości, ePCO Z zapewnia oczekiwaną wydajność i przynosi znaczące korzyści w oszczędzaniu energii. Opracowana przez LFP pompa sprawdza się w instalacjach ze zmiennym natężeniem przepływu oraz w takich, które odznaczają się niskimi przepływami i znacznymi skokami temperatury tłoczonych cieczy. Pompa przeznaczona jest do wtłaczania czystej wody w instalacjach centralnego ogrzewania, przemysłowych instalacjach cieplnych oraz instalacjach wentylacyjnych, a także do pompowania cieczy nieagresywnych, zwłaszcza niewybuchowych, pozbawionych ciał stałych, chłodzących czy niestanowiących sobą olejów mineralnych. Zastosowana w pompie elektronika umożliwia odpowiedni dobór parametrów i dostosowanie charakterystyk do instalacji grzewczej. Pompa obiegowa ePCO Z odznacza się zwartą budową, niezawodnością, niskim poziomem hałasu oraz długim okresem eksploatacji przy minimalnej konserwacji. Jeden model pompy ePCO 25/40-70Z zastępu dwa typy pomp 25/40 i 25/60.

Elektroniczna pompa obiegowa ePCO Z produkcji Leszczyńskiej Fabryki Pomp (LFP)

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

AVT Korporacja, BESSEY Tools, BIP Technology, DB Cargo Polska, Desco Industries, Eaton, HAK, Hettich, KUKA, Lena Lighting, Leszczyńska Fabryka Pomp (LFP), Oras, Purima, Rafamet, SCHURTER, SiMS, RADWAG, Transfer Multisort Elektronik (TME), Torex Semiconductor

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: AvanTech YOU, ePCO Z, PMV 50.5Y, Quadro Compact FE 20, XC9145, xEffect,
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"