Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma LG Electronics wyprodukowała ponad 100 milionów silników inwerterowych Direct Drive

Article Image
Unikalna technologia silników Direct Drive jest kluczowym czynnikiem decydującym o dobrej popularności rozwiązań pralniczych LG Electronics. W latach: 1998-2022 firma produkowała średnio do ponad 12 tysięcy silników inwerterowych Direct Drive w każdy dzień. Silniki te łączą się bezpośrednio z bębnem pralki, dzięki czemu urządzenie dość cicho pracuje.

Przez ostatnie 25 lat firma LG Electronics miarowo rozwijała własny silnik inwerterowy Direct Drive. Dowodem na to są jego 4 generacje. Firma dysponuje około 240 patentami związanymi z tym komponentem. W 2019 roku zastosowano w nim sztuczną inteligencję (AI) dla większej wydajności pracy. Obecne w pralkach i suszarkach LG Electronics silniki Direct Drive pracują, na podstawie uczenia głębokiego, ustalając wagi wsadów, a także rodzaje tkanin. W tym celu ustalana jest najlepsza kombinacja ruchów, dla optymalnych sposobów prania oraz suszenia. Technologia silników inwerterowych LG Electronics stała się pierwszą technologią rozwiązań AGD, która przeszła weryfikację Deep Learning AI od Underwriters Laboratories - firmy, która zajmuje się bezpieczeństwem.

Logo firmy LG Electronics

Jak wyjaśnia szef jednostki biznesowej "Component Solution" w należącej do LG Electronics spółce LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company, Kim Yang-sun:

"Liczba wyprodukowanych silników inwerterowych Direct Drive świadczy o doskonałości tej technologii (...). Będziemy nadal wytwarzać komponenty, które zwiększają efektywność oraz niezawodność naszych urządzeń, zmniejszając emisję CO2 podczas użytkowania."

Więcej informacji pod adresem: lgnews.pl

Silniki inwerterowe Direct Drive
Wideo
Firma: LG Electronics
Tematyka materiału: AGD, Direct Drive, Kim Yang-sun, LG Electronics, silniki inwerterowe, Underwriters Laboratories
AUTOR
Źródło
lgnews.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"