Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma Asseco Data Systems wdrożyła pierwszy w województwie łódzkim symulator procedur kryminalistycznych

Article Image
Symulator VR o nazwie: "Procedury kryminalistyczne" to nowa aplikacja w wirtualnej rzeczywistości pozwalająca studentom prawa i kryminologii doskonalić umiejętności związane z prowadzeniem oględzin kryminalistycznych lub zabezpieczaniem śladów. Firma wdrożyła symulator w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu (WSBiNoZ) - w Łodzi. Jest to pierwsza w regionie łódzkim pracownia wirtualnej rzeczywistości w tym obszarze merytorycznym.

Symulator "Procedury kryminalistyczne" umożliwia symultaniczną rozgrywkę blisko czterem studentom, którzy wcielają się w 4 role: policjanta, prokuratora, technika oględzinowego oraz protokolanta, tworząc jeden zespół. Ich zadaniem jest m.in. prowadzenie oględzin, ujawnienie śladów oraz zabezpieczenie materiału dowodowego. Symulator z firmy Asseco Data Systems wyposażony został w zróżnicowane fabularnie scenariusze - np.: zabójstwo lub samobójstwo. W czasie rozgrywki, na wyposażeniu studentów (czyli graczy) znajduje się oryginalna walizka oględzinowa zawierająca niezbędne narzędzia, np.: proszki, pędzle i folie daktyloskopijne czy tabliczki z numerami do oznaczania śladów. W pracowni znajduje się razem 10 symulatorów z komputerami, monitorami, goglami, kontrolerami, telewizorami, rzutnikami. Sprzęt ten można stosować do obsługi zarówno symulatora: "Procedury kryminalistyczne", jak i "Wirtualnej sali sądowej". Z pomocą drugiego rozwiązania studenci mogą wziąć udział w rozprawie sądowej - wystarczy wcielić się w rolę chociażby: sędziego, prokuratora czy adwokata. Specjalny edytor pozwala tworzyć różne scenariusze symulacji dla potrzeb uczelnianych zajęć.

Więcej informacji pod adresem: assecods.pl

Firma: Asseco Data Systems
Tematyka materiału: Asseco Data Systems, kryminalistyka, Łódź, VR, wirtualna rzeczywistość, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu
AUTOR
Źródło
assecods.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"