Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Zastosowanie platformy Microsoft Teams dla polskiego sądownictwa

Article Image
Obecny przy alei "Solidarności" w Warszawie sąd okręgowy zdecydowanie otworzył się na nowe sposoby komunikacji ze stronami procesu. Duża liczba rozpraw w sądzie przeszła z fizycznego miejsca na wirtualną platformę Microsoft Teams.

Wirtualne rozprawy sądowe stanowią łatwy dostęp publiczny, niezależnie od miejsca pobytu. Jest to kluczowe przyspieszenie postępowań sądowych, których wolne tempo odbijało się na pozwanych. Wirtualna obecność w sądzie ograniczyła każde problemy związane z osobistym stawiennictwem osób, które nie mają zapewnionej opieki nad dziećmi lub od lat zamieszkują poza Polską. Przeprowadzona cyfryzacja pociągnęła za sobą działania zwiększające cyfrowe kompetencje sędziów, adwokatów, radców prawnych i prokuratorów. Dzięki wideokonferencji z dźwiękiem, wszystkie przesłuchania nie są ograniczone dostępnością sali sądowej, a ważne zeznania są łatwiejsze do otrzymania. Dostępne na platformie Microsoft Teams tłumaczenie i transkrypcja na żywo zapewniają dodatkowe usprawnienia, gdy chodzi o większą dostępność procedur i usług w sądzie.Wirtualne procesy sądowe eliminują również koszt i ryzyko z tytułu transportu osób zatrzymanych na przesłuchania i rozprawy. Przyczynia się to do zwiększenia bezpieczeństwa dla członków wymiaru sprawiedliwości.

Platforma Microsoft Teams

Jak przedkłada rzecznik prasowy ds. cywilnych w sądzie okręgowym w Warszawie, Sylwia Urbańska:

"Cyfryzacja niewątpliwie doprowadziła do eliminacji niektórych barier w dostępie do sądów. Brak konieczności osobistego stawiennictwa, związany z procedowaniem w trybie zdalnym, stanowi znaczące ułatwienie dostępu do sądu. Doceniają to m.in.: mieszkańcy miejscowości odległych od siedzib sądów i osoby z niepełnosprawnością ruchową. Cyfryzacja ograniczyła też różne opóźnienia, z którymi musieliśmy się mierzyć."

Więcej informacji pod adresem: news.microsoft.com

Wideo
Firma: Microsoft
Tematyka materiału: Microsoft, Microsoft Teams, Warszawa, wideokonferencje, wymiar sprawiedliwości, zdalne rozmowy
AUTOR
Źródło
news.microsoft.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"