Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma Stoen Operator pierwszym Operatorem Systemu Dystrybucji, który wprowadził podpis elektroniczny w Polsce

Article Image
Dość niedawno firma Stoen Operator wprowadziła obsługę podpisu elektronicznego. Dzięki niemu można bezpiecznie, bez wychodzenia z domu zawierać umowy z firmą. Jest to pierwsza tego typu usługa udostępniona przez operatora sieci dystrybucyjnej w Polsce.

Podczas zawierania umowy ze Stoen Operator, przy pomocy podpisu elektronicznego, klient potrzebuje tylko dostępu do poczty elektronicznej i telefonu komórkowego. Pracownik Stoen Operator podaje numer telefonu osób podpisujących i uruchamia weryfikację jednorazowym kodem SMS, po czym nadaje dokument do odbiorcy. Po wyrażeniu chęci na zawarcie umowy w formie elektronicznej klient otrzymuje na adres e-mail link do podpisania dokumentu oraz regulamin platformy. Po kliknięciu linku zostaje on przekierowany na platformę, gdzie może złożyć podpis elektroniczny. Wymaga to przejścia dwustopniowego uwierzytelniania kodem SMS i adresem e-mail oraz przejrzenia i zaznaczenia oświadczenia o uprzednim zapoznaniu się z regulaminem. Na koniec klient składa wymagany podpis, po czym uzyskuje dokument. Jest on przesyłany w formie załącznika na adresy e-mail osób, które brały udział w procesie. Po zakończeniu procedury Stoen Operator archiwizuje wymagane pliki w swoich zasobach. Jak wyjaśnia szef obsługi klienta w Stoen Operator, Andrzej Zwierzchowski:

"Wprowadzenie (...) podpisu elektronicznego po raz kolejny pozycjonuje Stoen Operator jako lidera innowacyjnych rozwiązań obsługi klienta. Tym samym spółka realizuje strategię grupy E.ON w zakresie digitalizacji usług oraz podnoszenia jakości doświadczeń odbiorców naszej energii."

Logo firmy Stoen Operator

Z kolei menadżer biura obsługi klienta w firmie Stoen Operator, Agnieszka Bednarska przyzaje:

"Jesteśmy dumni z faktu, że jako pierwszy operator w Polsce wprowadzamy udogodnienie, jakim jest podpis elektroniczny. Od teraz klienci mogą podpisywać umowy na komputerze, tablecie lub smartfonie w dowolnym miejscu i czasie (...). Obok niekwestionowanej wygody jest to również rozwiązanie bezpieczne. Wszystko za sprawą wykorzystywanych narzędzi kryptograficznych, które szyfrując dokumenty, gwarantują najwyższy poziom poufności danych."

Więcej informacji przedstawiono tutaj.

Firma: Stoen Operator
Tematyka materiału: Agnieszka Bednarska, Andrzej Zwierzchowski, dostawcy energii elektrycznej, energia elektryczna, podpis elektroniczny, Stoen Operator
AUTOR
Źródło
stoen.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"