Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Moduł interfejsu KCD2-SCS firmy Pepperl+Fuchs - sterowanie pozycjonerami zaworów i ich monitorowanie przy pomocy jednego urządzenia

Article Image
Stanowiący dwukanałową barierą iskrobezpieczną AI/AO moduł interfejsu KCD2-SCS można konfigurować oddzielnie dla analogowych sygnałów sterujących - wejściowych i wyjściowych. Dzięki kompaktowej obudowie 12,5 mm i gęstości upakowania równej 6 mm/kanał opisywany moduł umożliwia integrację bez zajmowania dużej ilości miejsca w szafkach sterowniczych.

Oferowana przez moduł interfejsu KCD2-SCS możliwość konfiguracji kanałów przeznaczona jest do sterowania pozycjonerami zaworów na jednym kanale (AO) oraz do monitorowania ich położenia na drugim kanale (AI). Przywołane pozycjonery pozwalają szybko ustawić siłowniki zaworów w wybranych położeniach, a do otrzymania sygnału wejściowego i wyjściowego jest już niepotrzebny moduł izolatora. Opisywany moduł można, z łatwością, stosować w strefach zagrożonych wybuchem (ATEX, IECEx albo UL), jak również w licznych strefach bezpiecznych (i nie tylko). W każdym wariancie modułu interfejsu KCD2-SCS dostępne są zaciski śrubowe i sprężynowe, w technologii połączenia wciskanego. Gwarantowana jest także pełna zgodność z normą IEC/EN 61508, co oznacza, że moduł interfejsu KCD2-SCS nadaje się do zastosowań związanych z bezpieczeństwem do poziomu SIL 2, a nawet SIL 3. Jego zastosowania, mając w rozwadze przemysł przetwórczy, obejmują: sterowanie procesami w instalacjach mających, w swojej strukturze, pętle sterowania z sygnałami analogowymi: wejściowymi lub wyjściowymi, systemy bezpieczeństwa SIS i ESD wymagające barier iskrobezpiecznych klasy SIL 2 lub SIL 3, a także pętle sterowania znajdujące się w strefach zagrożonych wybuchem. 

Więcej informacji pod adresem: pepperl-fuchs.com

Wideo
Firma: Pepperl+Fuchs
Tematyka materiału: bariera iskrobezpieczna, izolatory, KCD2-SCS, Pepperl+Fuchs, SIL 2, SIL 3
AUTOR
Źródło
pepperl-fuchs.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"