Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Podajnik wibracyjny liniowy - krótko o jego istocie bytu

Article Image
Głównymi zadaniami, za które odpowiada podajnik wibracyjny liniowy, są: transport i sortowanie towarów. Sprzęt tego rodzaju znajduje zastosowanie w wielu sektorach w przemysłu. Można go znaleźć choćby w zakładach specjalizujących się w przemyśle i rolnictwie. Przy użyciu podajnika wibracyjnego liniowego można nie tylko z łatwością transportować i sortować materiał, lecz także odsiewać go w trakcie przepływu przez linię.

Wśród innych funkcji, które pełnią podajniki wibracyjne liniowe znajduje się m.in. opróżnianie zbiorników i pakowanie towarów. Wszystko to jest możliwe, dzięki technologii wibracyjnej. Jej założenia są barzo proste: maszyna jest wprawiana w drgania, co sprawia, że transportowane materiały zachowują się w pewnym stopniu jak ciecz i przemieszczają się zgodnie z zadanym kierunkiem. Podajniki wibracyjne liniowe stosowane są na bardzo szeroką skalę w przemyśle wydobywczym, spożywczym, chemicznym, przetwórczym, w ciągach technologicznych lub w recyklingu. Jak wybrać adekwatne podajniki? Najważniejszą kwestią jest charakter materiału przeznaczonego do transportu. Pozostałe czynniki, które należy uwzględnić przed zakupem z pewnością to: wydajność, niezawodność, emisja hałasu, sposób czyszczenia, napęd czy opcja modyfikacji poszczególnych komponentów według potrzeb. Najtrwalsze czy najwydajniejsze podajniki liniowe z reguły są najdroższe, jednak powinny być wybierane przez te podmioty, w których priorytetem jest najwyższa efektywność transportowania oraz sortowania materiału. Na rynku oferowanych jest multum świetnych urządzeń z niższej półki. Choć mają one często stosunkowo ograniczone możliwości, bardzo dobrze radzą sobie z pełnieniem podstawowych funkcji w mniej złożonych procesach. Z zasady na koszty podajników wibracyjnych liniowych wpływa sposób napędu, tempo posuwu elementów i obecności dodatkowych funkcji. Wśród nich można wyróżnić w szczególności kontrolę drgań. Do tego istotna jest jakość materiałów, które zastosowano do wyprodukowania poszczególnych komponentów.

Więcej informacji pod adresem: corobotics.pl

Wideo
Firma: CoRobotics
Tematyka materiału: CoRobotics, podajniki, podajniki wibracyjne, podajniki wibracyjne liniowe, przemysł, sprzęt przemysłowy
AUTOR
Źródło
corobotics.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"