Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma FUJIFILM zapowiada nowy tryb drukowania i większą elastyczność maszyny Jet Press 750S High Speed

Article Image
Około 10 lat po premierze pierwszej wersji maszyny atramentowej B2, firma FUJIFILM nadal wsłuchuje się w potrzeby klientów, chcąc uczynić maszynę Jet Press 750S High Speed bardziej wszechstronną i elastyczną, by mogła być używana do znacznej liczby zadań drukowania, prócz dobrze znanej zdolności do tworzenia dobrej jakości druku.

Nowy tryb wysokiej wartości występuje obok trybów: wysokiej jakości i wysokiej wydajności maszyny Jet Press 750S High Speed. Druk odbywa się w tej samej rozdzielczości co w trybie wysokiej jakości (rozdzielczość druku 1200×1200 dpi), ale bez technologii Rapid Coagulation Primer (RCP). Ta koncepcja sprawdza się w zastosowaniach, które nie potrzebują najwyższej jakości druku. Zapewnia to: małe koszty eksploatacji i zwiększoną elastyczność pracy. Prócz nowego trybu wysokiej wartości firma FUJIFILM wprowadziła też świeżą opcję powiększonej wysokości stosu podawania i odbierania, zapewniając dużo korzyści produkcyjnych zarówno firmom drukującym reklamy, jak i tym, którzy poczyniają opakowania kartonowe. Dodatkowa wysokość 30 cm umożliwia użycie następnego tysiąca arkuszy tektury składanej o grubości 0,3 mm. Kolejną zaletą jest poszerzenie czasu pracy maszyny Jet Press 750S High Speed do godziny, w przypadku tektury na pudełka składane, i do niemal 2 godzin w wypadku cieńszej tektury reklamowej.

Logo firmy FUJIFILM

Jak wyjaśnia szef działu "Digital Press Solutions" w firmie FUJIFILM, Taro Aoki:

"Obecnie firmy poligraficzne potrzebują elastyczności. Muszą być w stanie, z dnia na dzień, dostosować się do: szybko zmieniających się i często nieprzewidywalnych wymagań rynku. Kiedy to w 2022 roku uwzględniliśmy tryb wysokiej wydajności w maszynie Jet Press 750S High Speed, byliśmy w stanie z powodzeniem zaoferować korzyści dwóch maszyn w jednej, umożliwiając przełączanie się między dosyć wysoką jakością, drukiem niskonakładowym, a bardziej większymi i masowymi nakładami. Teraz dodając trzeci tryb wysokiej wartości oraz zdolność obsługi (...) większych nakładów, zapewniamy unikalną elastyczność (...) w jednym rozwiązaniu."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Pan Taro Aoki - szef działu "Digital Press Solutions" w firmie FUJIFILM
Wideo
Firma: FUJIFILM
Tematyka materiału: drukarki, FUJIFILM, Jet Press 750S High Speed, maszyny atramentowe, Rapid Coagulation Primer, Taro Aoki
AUTOR
Źródło
fujifilm.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"