Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Ulepszona funkcja debugowania w środowisku programistycznym Arduino IDE 2.3.1

Article Image
Najnowsza wersja 2.3.1 środowiska programistycznego Arduino IDE obejmuje bardziej dogodną funkcję debugowania, która teraz bazuje na zaktualizowanych wytycznych w obszarze platformy Arduino. Funkcja ta gwarantowana jest dla niemalże każdej płytki Arduino, a jedyne co trzeba zrobić, to skorzystać z Arduino IDE - bez użycia rozwiązań, które są nadmiarowe (wręcz zbyteczne).

Wraz z publikacją wersji 2.3.1 środowiska programistycznego Arduino IDE nastąpiło oficjalne, aby nie powiedzieć ostateczne, zakończenie fazy eksperymentalnej dla funkcji debugowania. Teraz kiedy funkcja ta dostępna jest w tzw. wersji stabilnej i włączono ją w skład Arduino IDE, można z łatwością przystąpić do sprawdzania poprawności działania projektów na płytkach i zestawach, które korzystają m.in. z Arduino Mbed Core. W szczególności zadbano o to, ażeby ulepszona funkcja debugowania była bezproblemowo obsługiwana z poziomu wbudowanego interfejsu GUI. Niewątpliwie planowany jest dalszy rozwój funkcji debugowania - szczególnie gdy chodzi o płytki Arduino z układami ESP32 od Espressif Systems. Oprócz tego w wydaniu 2.3.1 środowiska Arduino IDE poprawiony został błąd bezpieczeństwa CVE-2023-4863.

Wszelkie uwagi dotyczące funkcji debugowania można zgłaszać w ramach oficjalnego forum Arduino i dedykowanego repozytorium GitHub.

Firma: Arduino
Tematyka materiału: Arduino, Arduino IDE 2.3.1, debugowanie, Mbed, poprawki, środowiska programistyczne
AUTOR
Źródło
blog.arduino.cc
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"