Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Łatwość uczenia modeli LLM dzięki platformie NVIDIA NeMo

Article Image
Jak sama nazwa modeli wskazuje (ang. Large Language Models) są to rozwiązania, dla których potrzeba rozległych zbiorów danych. Dla wielu podmiotów zajmujących się na dobrą sprawę generatywną sztuczną inteligencją jest to ogromne wyzwanie. Jednak w zupełności wystarczy zastosować opracowaną przez firmę NVIDIA platformę NeMo w celu sprostania temu wyzwaniu. Jest to rozwiązanie umożliwiające tworzenie, a także, w praktyce, dostosowywanie oraz wdrażanie modeli LLM na dużą skalę.

Jedną z firm, która zaufała platformie NVIDIA NeMo jest firma Amazon, która rozwija modele fundamentalne Amazon Titan dla potrzeb Amazon Bedrock tj. usługi generatywnej sztucznej inteligencji. Zapewniane przez NVIDIA NeMo techniki zrównoleglania umożliwiają efektywne uczenie modeli LLM na niesłychaną skalę, a wraz z interfejsem Elastic Fabric Adapter proces uczenia realizowany jest na mnóstwie procesorów graficznych jednocześnie (przynajmniej 10 tysiącach sztuk). Dało to niespotykaną wcześniej dokładność działania modeli LLM, której nie osiągnięłoby się, polegając wyłącznie na zrównolegleniu wykonywania operacji. Jak wyjaśnia osoba pracująca dla firmy Amazon, Leonard Lausen:

"Jednym z powodów, dla którego zdecydowaliśmy się na użycie platformy NVIDIA NeMo, jest jej skalowalność i dostępność optymalizacji, które umożliwiają pracę z wieloma procesorami, oczywiście graficznymi (...). W szczególności można ją dopasowywać do ogromnych klastrów przetwarzania danych, co sprawia, że można szybciej: nauczać i dostarczać klientom modele LLM. Jest to o tyle łatwe, że NVIDIA NeMo opiera się na bardzo popularnych bibliotekach, np. PyTorch Lightning, które standaryzują proces uczenia modeli LLM."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Pan Leonard Lausen
Firma: NVIDIA
Tematyka materiału: Amazon, generatywna sztuczna inteligencja, GPU, Leonard Lausen, modele LLM, NVIDIA
AUTOR
Źródło
blogs.nvidia.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"