Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Sztuczna inteligencja pomogła stworzyć perfekcyjne modele samochodów Lexus RX i Lexus RZ

Article Image
W trakcie targów "New York International Auto Show" (NYIAS) odwiedzający wystawę firmy Lexus mieli możliwość odwzorowania wizji, dokąd pojechaliby najnowszymi dość SUV-ami tej firmy. Goście targów mogli puścić wodze własnych fantazji i stworzyć, dla modeli RX i RZ, nawet najbardziej szalone otoczenie. Przy pomocy wielu precyzyjnych, w istocie, komend tekstowych, generatywna sztuczna inteligencja stwarzała obrazy w bardzo dobrej jakości, które były wyświetlane na ekranie o przekątnej 98".

Podczas prac nad budową modelu generatywnej sztucznej inteligencji, firma Lexus wspólnie działała z inżynierami z Toyota Connected North America (TCNA) - centrum, którego konik to m.in. uczenie maszynowe oraz chmury obliczeniowe. TCNA wykorzystało najlepsze modele z generatywnej sztucznej inteligencji, w tym: Stable Diffusion i ControlNet. Tym sposobem ma miejsce powstanie innowacyjnego modelu tworzącego fotorealistyczne bądź też artystyczne obrazy przy pomocy precyzyjnych komend tekstowych. Sztuczna inteligencja nauczyła się w wyśmienity sposób wyglądu modeli RX i RZ na podstawie niemal 500 zdjęć każdego pojazdu w najdrobniejszych szczegółach.

Jeden z modeli samochodów firmy Lexus, który wytworzyła generatywna sztuczna inteligencja

Jak wyjaśnia wiceprezes ds. marketingu w firmie Lexus, Vinay Shahani:

"Premiery modeli: RX i RZ udowodniły, że intuicyjne technologie są jednym z naszych filarów. Za każdym razem staramy się w unikalny sposób zaangażować osoby odwiedzające wszelkie nasze wystawy. Tym razem posłużyliśmy się generatywną sztuczną inteligencją, żeby goście, w istocie, mogli zobaczyć, jak mogłyby wyglądać ich wymarzone podróże naszymi pojazdami. Jedynym ograniczeniem była ich wyobraźnia."

Wiceprezes ds. technologii w Toyota Connected North America, Shravanthi Denthumdas jest zdania, że:

"Generatywna sztuczna inteligencja to zupełnie nowa dziedzina dla większości firm (...). To kolejny sposób na wykorzystanie technologii do budowy relacji z klientami i gośćmi targów."

Więcej informacji pod adresem: lexusnews.eu

Pan Vinay Shahani - wiceprezes ds. marketingu w firmie Lexus
Pani Shravanthi Denthumdas wiceprezes ds. technologii w Toyota Connected North America
Galeria
Firma: Lexus
Tematyka materiału: generatywna sztuczna inteligencja, Lexus, motoryzacja, SUV, sztuczna inteligencja, Toyota
AUTOR
Źródło
lexusnews.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"