Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Udział firmy Cisco w zapewnianiu bezpieczeństwa kibicom piłki nożnej w Wielkiej Brytanii

Article Image
Na stadionie Etihad w Manchesterze została wdrożona inteligentna platforma firmy WaitTime, która pozwala na bieżąco śledzić tłumy kibiców. Za udaną implementację platformy odpowiada Cisco. Zastosowana platforma korzysta z rozwiązań sztucznej inteligencji (AI).

Zapewniana przez WaitTime platforma dostarcza w czasie rzeczywistym informacji na temat zagęszczenia tłumu i jego ruchu oraz przemieszczania się osób po obiektach. Przed sezonem piłkarskim 2022/2023 platforma zagościła na pierwszym poziomie stadionu Etihad. Jej praca przerosła wszelkie oczekiwania. Obecnie sprawdzane są możliwości zastosowania platformy na pozostałych poziomach stadionu. Mają w tym pomóc m.in. kamery Meraki firmy Cisco, czy jej technologie sieciowe. Wszystko to ma zapewnić lepsze rozmieszczenie kibiców na terenie stadionie Etihad. Planowane jest również wykorzystanie informacji przedstawianych na żywo w celu kierowania kibiców do najkrótszych kolejek na stadionie. Jak mówi szef grupy: "Global Sales - Sports, Media and Entertainment" w firmie Cisco, Ken Martin:

"Innowacyjna platforma WaitTime to znakomity przykład tego, co jest możliwe do osiągnięcia przy dogodnej infrastrukturze sieciowej. Cieszymy się, że (...) platforma ta została przez firmę Cisco wdrożona na stadionie Etihad (...). Oby to przełożyło się na lepsze wrażenia kibiców."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Pan Ken Martin - szef grupy "Global Sales - Sports, Media and Entertainment" w firmie Cisco
 
Firma: Cisco
Tematyka materiału: Cisco, Etihad Stadium, Ken Martin, Manchester, nadzór nad kibicami, WaitTime
AUTOR
Źródło
newsroom.cisco.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"