Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Niskobudżetowy monitor jakości powietrza IoT oparty o RaspberryPi 4

Article Image
Elmax
W dzisiejszych czasach, zanieczyszczenie powietrza jest dużym problemem na całym świecie i w tym artykule będziemy badać, jak opracować tani domowej roboty monitor jakości powietrza, w oparciu o Raspberry Pi.

Santiago, Chile podczas zimowej katastrofy ekologicznej mamy zaszczyt mieszkać w jednym z najpiękniejszych krajów na świecie, ale niestety nie wszystko jest usłane różami. Chile w sezonie zimowym bardzo cierpi z powodu zanieczyszczenia powietrza, głównie z powodu cząstek stałych, takich jak pył i smog.

Ze względu na zimną pogodę, na południu, zanieczyszczenie powietrza jest głównie spowodowane przez drewnopochodne kalefaktory, a w Santiago (stolica w centrum kraju) mieszankę pochodzącą z przemysłu, samochodów i jego wyjątkowego położenia geograficznego między dwoma ogromnymi łańcuchami górskimi.

W dzisiejszych czasach, zanieczyszczenie powietrza jest dużym problemem na całym świecie i w tym artykule będziemy badać, jak opracować tani domowej roboty monitor jakości powietrza, w oparciu o Raspberry Pi. Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej na temat jakości powietrza, należy odwiedzić stronę projektu „Światowego Indeksu Jakości Powietrza".

Komponenty

    ...
Aby kontynuować czytanie wykup prenumeratę
Kup teraz
Galeria

Artykuł A Low-cost IoT Air Quality Monitor Based on RaspberryPi 4 opublikowany na portalu www.instructables.com opracowano w wersji polskiej za zgodą autora.

Firma:
Tematyka materiału: Raspberry PI 4, SDS011, Czujnik pyłów
Źródło
www.instructables.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"