Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wprowadzenie do Raspberry Pi Pico poprzez projektowanie generatora szumu

Article Image
Elmax
Celem tego artykułu jest przedstawienie Raspberry Pi Pico (Rpi Pico), które pracuje na częstotliwości 133 MHz z dwoma rdzeniami.

Pierwsza płytka Raspberry Pi oparta na pojedynczym układzie mikrokontrolera, Raspberry Pi Pico, jest przeznaczona do obliczeń fizycznych – podobnych w założeniu do Arduino – a nie do pełnienia roli komputera ogólnego przeznaczenia (jak inne urządzenia z tej serii). Raspberry Pi Pico ma 264 kB pamięci RAM i 2 MB pamięci flash oraz jest programowalne w językach MicroPython, Circuit-Python i C (https://en.wikipedia.org/wiki/Raspberry_Pi).

Celem tego artykułu jest przedstawienie Raspberry Pi Pico (Rpi Pico), które pracuje na częstotliwości 133 MHz z dwoma rdzeniami. Ponieważ można na nim uruchomić program MicroPython, nawet nowicjusz może w krótkim czasie rozpocząć kodowanie.

Oto projekt, który można łatwo zrealizować.

Zanim jednak przystąpimy do realizacji projektu, warto zapoznać się z płytką z mikrokontrolerem RPi Pico. Poniższe linki pomogą nam zapewnić dobry start:

Firmware dla Raspberry Pi Pico można pobrać z linku: https://micropython.org/down-load/rp2-pico/.

Thonny – Python IDE dla początkujących – można je pobrać z witryny: https://thonny.org/.

Poniższy link pomoże nam nauczyć się programowania Raspberry Pi Pico przy użyciu MicroPythona: https://www.makeuseof.com/getting-started-micropython-raspberry-pi-pico/.

Aby przeczytać ten artykuł kup e-wydanie
Kup teraz
Firma:
Źródło
Elektronika dla Wszystkich maj 2022
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"