- Zasilanie z zasilacza zewnętrznego 10…24 V DC.
- Przystosowana do mikrokontrolerów STM32F205/F207/F407/F427/F765 w obudowie TQFP144.
- Wyświetlacz TFT o rozdzielczości 320×240 pikseli o 16-bitowej głębi koloru, dołączony do magistrali FSMC.
- Interfejs Ethernet 100BaseT.
- 24-bitowy układ kodeka audio WM8731: próbkowanie 96 kHz, zintegrowany wzmacniacz mikrofonowy, słuchawkowy, wejście i wyjście liniowe. Układ zawiera również potencjometry cyfrowe służące do regulowania wzmocnienia.
- Układ programowalnej pętli PLL pozwalający na uzyskanie 3 niezależnych przebiegów o częstotliwości od 3,5 kHz do 200 MHz.
- Pamięć EEPROM (AT24C128, 16 kB) do przechowywania konfiguracji.
- 4 przyciski, enkoder obrotowy, 4 diody LED.
- Złącze USBDEVICE oraz USBHOST z układem zasilania urządzenia USB.
- Gniazdo karty SD pracującej w natywnym trybie SDIO.
- Złącze do modemu zewnętrznego GSM (może być również wykorzystane jako dodatkowe 10 linii GPIO.
- 20 dodatkowych linii GPIO (w tym 2 wejścia ADC + 2 wyjścia DAC).
- Podtrzymanie działania zegara RTC z wykorzystaniem superkondensatora.
Mikrokontrolery STM32 zdobyły znaczącą popularność, a w parze z tym idzie duża dostępność zestawów ewaluacyjnych. Największą popularnością cieszą się zestawy produkowane przez STMicroelectronics, które - z uwagi na promocyjny charakter - są niejednokrotnie tańsze niż pojedynczy mikrokontroler zakupiony w sklepie detalicznym. Jeśli chcemy zapoznać się z rodziną STM32, są one dobrym wyborem. Jeśli myślimy o wykorzystaniu zestawu w roli bazy dla własnych produktów, nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ w przyszłości możemy mieć problem z ich dostępnością. Nie zawsze też zestaw proponowanych peryferii odpowiada naszym potrzebom. Z tej przyczyny zrodziła się idea zbudowania własnego zestawu dla mikrokontrolerów STM32, opartego na łatwo dostępnych komponentach.
Pierwotnym przeznaczeniem proponowanego zestawu jest przetwarzanie sygnałów IQ z radia programowego SDR, jednak został on zbudowany w sposób na tyle ogólny, że z powodzeniem może być wykorzystany do innych celów. Z uwagi na dobry przetwornik A/C i C/A znakomicie sprawdzi się w zastosowaniach audio. Dzięki układowi PHY sprawdzi się doskonale jako platforma przeznaczona do komunikacji w sieci Ethernet. Wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 320×240 px stanowi świetne uzupełnienie zestawu, umożliwiając budowanie zaawansowanych interfejsów do komunikacji z użytkownikiem. Układ generatora PLL umożliwia uzyskanie 3 niezależnych dowolnych sygnałów zegarowych o częstotliwościach od 2,5 kHz do 200 MHz, które są dostępne na zewnętrznym złączu. W zestawie zastosowano bogaty zestaw peryferii, tak aby jak najlepiej wykorzystać możliwości procesora. Budując własną płytkę, nie musimy jednak montować wszystkich układów dodatkowych. W skrajnym przypadku na cały zestaw może się składać jedynie procesor oraz układ zasilania. Autor również planuje wykorzystać to rozwiązanie jako platformę referencyjną dla systemu ISIX.