Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Komponenty automatyki przemysłowej i sterowania od Festo. Bogata gama produktów dostępna w Farnellu

Article Image
Asortyment produktów Festo obejmuje czujniki, mierniki parametrów powietrza, przetworniki ciśnienia, generatory próżni, napędy i siłowniki sterujące do instalacji pneumatycznych. Dzięki Farnellowi innowacyjne, wiodące na rynku i konkurencyjne cenowo produkty Festo są dostępne z dostawą na całym świecie.

Farnell zapewnia dostęp do pełnej gamy produktów Festo, znacznie rozszerzając ofertę pneumatyki oraz automatyki przemysłowej i sterowania. 2500 pozycji magazynowych Festo zostało udostępnionych dla klientów na całym świecie, a dodatkowe 19 tys. produktów dostępnych jest w regionie EMEA z krótkim czasem realizacji. Konstruktorzy i automatycy mają teraz większą elastyczność w projektowaniu i budowaniu systemów, a także ułatwienia w prowadzeniu konserwacji oraz naprawie sprzętu o krytycznym znaczeniu.

Fotografia 1. Kompaktowy siłownik Mini Slide DGST (https://bit.ly/3ndgwRV)
Fotografia 2. Siłownik DSBC spełniający wymagania normy ISO 15552 (https://bit.ly/3AxpZXd)

Niektóre z wysokiej jakości produktów pneumatycznych Festo są już dostępne w Farnellu:

  • Konkurencyjny cenowo Mini Slide (DGST). Najbardziej kompaktowy siłownik pneumatyczny na rynku ma zintegrowany amortyzator, uchwyty na czujniki i amortyzację końca skoku. Typowe zastosowania to elektronika, budowa maszyn i technika przenoszenia.
  • Spełniający wymagania normy ISO 15552 siłownik ISO (DSBC) ma szeroki zakres opcji montażowych. Siłownik o standardowym profilu z dwoma gniazdami na czujniki wyposażony jest w samoregulującą się pneumatyczną amortyzację położenia końcowego (która dostosowuje się do zmian obciążenia i prędkości) oraz tłok magnetyczny do wykrywania położenia.
  • Zgodny z wymaganiami normy ISO 21287 siłownik kompaktowy o krótkim skoku (ADN) wymaga do 50% mniej miejsca na montaż niż porównywalne produkty. Ma tłoczysko z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym oraz tłok magnetyczny do wykrywania położenia.
  • Niedrogi, solidny i trwały zawór elektromagnetyczny (VUVS) może być używany pojedynczo lub na bazie rozdzielacza. Jest to niezawodny, wytrzymały element, który oferuje długą żywotność, ergonomiczną konstrukcję i bezpieczne działanie.
    Festo jest firmą inżynieryjną, jedną z czołowych na wielu rynkach i w licznych branżach, takich jak motoryzacja, produkcja sprzętu elektronicznego, nauki przyrodnicze, farmacja, przetwórstwo żywności i pakowanie. Produkty Festo są już dostępne w sprzedaży w Farnellu.
Fotografia 3. Kompaktowy siłownik SDN o krótkim skoku (https://bit.ly/3nagYjS)
Fotografia 4. Zawór elektromagnetyczny VUVS (https://bit.ly/44b9e1C)

Farnell zapewnia specjalistyczne wsparcie techniczne 5 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę w zakresie pneumatyki, automatyki przemysłowej i technologii sterowania. Klienci mają również dostęp do bezpłatnych zasobów internetowych, kart specyfikacji technicznych, uwag dotyczących zastosowania, filmów i webinarów na stronie Farnella.

Firma: Farnell
Tematyka materiału: Komponenty automatyki przemysłowej i sterowania
Źródło
Elektronika Praktyczna maj 2023
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"