Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Dławiki SMD certyfikowane do stosowania w branży motoryzacyjnej z oferty TME

Article Image
W ofercie TME możemy znaleźć szeroki wybór elementów indukcyjnych. Warto zapoznać się z serią MPXV dławików produkowanych przez firmę KEMET, które są certyfikowane do zastosowań “automotive”.

Marka KEMET znana jest przede wszystkim jako producent kondensatorów, jednak w ofercie tego producenta znajdziemy również szeroki wybór elementów indukcyjnych. Dławiki serii MPXV z oferty TME, są przeznaczone do pracy w obwodach zasilaczy DC/DC. Są to kompaktowe elementy umieszczone w ekranowanej obudowie SMD. 

Najistotniejszy z punktu widzenia parametrów magnetycznych rdzeń jest wykonany z kompozytu metalowego. Dzięki zastosowaniu takiego materiału, posiada on duże możliwości nasycania, zachowując przy tym stabilność kluczowych parametrów w skrajnych warunkach pracy (również termicznych). 

Warto zapoznać się z udostępnionym przez producenta filmem. Znajdziemy w nim bardzo przyjaźnie wytłumaczone znaczenie takich pojęć jak “nasycenie”, “przenikalność magnetyczna” czy “charakterystyka nasycenia” oraz ich związek z dławikami i ich możliwościami. Z filmu dowiemy się także o tym jaki rdzeń (ferrytowy, czy z kompozytu metalu) należy wybrać dla danych warunków pracy i dlaczego. Film ma trzy minuty, a naprawdę niesie bardzo dużo wiedzy przedstawionej w sposób pozwalający na łatwe z niej skorzystanie.

Elementy z serii MPXV posiadają certyfikat AEC-Q200. Oznacza to, że mogą być stosowane w branży motoryzacyjnej (“automotive”). Na ilustracji 1 przedstawiony jest wygląd przykładowego elementu z tej serii.

Dławik KEMET MPXV R68

Jest to dławik KEMET MPXV R68. Podstawowe jego parametry zawiera tabela 1.

Parametry dławika KEMET MPXV1D0520LR68

Dokładne parametry znajdziemy w dołączonej do artykułu karcie katalogowej; z tych podstawowych uwagę zwraca wysoki prąd nasycenia wynoszący 11 A. 

Producent stosuje następujące kodowanie wartości indukcyjności wyrażonej w mikrohenrach: pierwsze dwie cyfry to wartość, trzecia opisuje ilość zer które należy dopisać, litera “R” odpowiada położeniu kropki dziesiętnej. Stąd nasz element “R68” ma indukcyjność 0,68 μH. Element o kodzie “100” ma indukcyjność 10 μH, a “1R5” oznacza 1,5 μH.

Dławiki z tej serii to elementy przeznaczone do pracy z wysokimi prądami w wymagających środowiskach; optymalizowane dla produkcji z dziedziny automotive. Typowe aplikacje dla serii MPXV to układy sterowania reflektorów LED, kokpitu, wyświetlaczy Head-up (HUD), pomp wody (EWP) oraz oleju (EOP), a także elektrycznego wspomagania kierownicy (EPS).

Wideo
Do pobrania
Download icon Karta katalogowa
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Dławiki do zasilaczy automotive
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"