Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Zasilacze LAMBDA DRB na szynę DIN z oferty TME

Article Image
W układach automatyki przemysłowej standardem jest stosowanie aparatów mocowanych na szynie DIN. W ofercie firmy TME możemy znaleźć szeroki wybór takich aparatów, w tym zasilacze renomowanej firmy LAMBDA TDK.

Jakość zasilacza bezpośrednio przekłada się na ekonomię całego urządzenia, jako że od poprawnych parametrów napięcia zasilającego uzależniona jest żywotność wszystkich zasilanych komponentów. Co może najważniejsze - klasa zasilacza bezpośrednio wiąże się z bezpieczeństwem użytkowników.

W obszarze zasilaczy montowanych na szynie DIN atrakcyjnym rozwiązaniem są produkty TDK-Lambda z serii DRB. Składają się na nią kompaktowe, ekonomiczne zasilacze “do szafy”. Taka konstrukcja znajduje szereg zastosowań zarówno w przemyśle, jak i innych dziedzinach, np. automatyce, inteligentnych budynkach, systemach alarmowych czy oświetlenia, a nawet w gospodarstwach domowych. Zamontowany w szafie sterowniczej albo zwykłej skrzynce rozdzielczej zasilacz oszczędza miejsce i pozwala zorganizować profesjonalną instalację w niewielkiej przestrzeni. Ułatwia też wymianę urządzenia w razie jego awarii. Zasilacz DRB50-12-1 o napięciu wyjściowym 12 V DC i mocy 50 W z tej serii przedstawiony jest na Ilustracji 1.

Zasilacz DRB50-12-1

Pełne informacje na temat tego urządzenia znajdziemy w dołączonej do tego artykułu karcie katalogowej, podstawowe parametry zawiera tabela 1.

Parametry zasilacza DRB50-12-1

Serię DRB charakteryzują kompaktowe rozmiary, wysoka sprawność i wbudowane liczne  zabezpieczenia. Zasilacze te posiadają certyfikaty IEC/EN/UL 60950-1 oraz UL 508, są więc zgodne z normami obowiązującymi zarówno w Europie, jak i Ameryce Północnej (a także wielu innych regionach globu). Dodatkowo, wszystkie modele z serii mogą być zasilane napięciem z zakresu od 90 V AC do 264 V AC. Produkty tej serii wyróżnia przede wszystkim: sprawność, która może sięgać nawet 93%, oraz niewielkie wymiary. W tej rodzinie dostępne są wykonania dające napięcie wyjściowe 5 V, 12 V, 24 V lub 48 V DC. Oprócz umieszczonych czołowo zacisków śrubowych, wyposażono je w diodę LED, która sygnalizuje poprawną pracę urządzenia.

Do pobrania
Download icon Karta katalogowa
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Zasilacze przemysłowe TDK-LAMBDA
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"