Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Formuła E monitoruje siebie, by poprawić wydajność

Article Image
Elektryczna seria wyścigów zdecydowała się na użycie systemu zarządzania energią, który pozwoli ustalić ile mocy zużywają poszczególne zespoły oraz gdzie znajdują się "energetyczne" wąskie gardła. W tym celu zastosowano system OPTIMAX firmy ABB.

Opracowany przez ABB system ma być stosowany podczas wyścigów. W jego ramach będzie działać 14 urządzeń pomiarowych, które skupią się na zbieraniu danych, dotyczących zużycia energii na wyścigach lub w czasie ładowania bolidów. Dane te będą przesyłane przez chmurę Microsoft Azure do osób nadzorujących wyścigi. Monitoringiem objęte zostaną różne, istotne lokalizacje Formuły E. Niektóre z jej wyścigów rozgrywane są na ulicach miast, co stanowi na swój sposób wyzwanie kiedy chodzi o rodzaje i lokalizacje źródeł zasilania. W takim wypadku system OPTIMAX ma prezentować wszystkie źródła na ekranie komputera lub też urządzenia mobilnego - w trybie online. Takie rozwiązanie będzie ułatwieniem dla techników i inżynierów w kontekście efektywnego planowania aktywności na i wokół toru wyścigowego.

Logo firmy ABB

Jak wyjaśnia osoba odpowiedzialna za rozwiązania cyfrowe w biznesie Elektryfikacji ABB w Polsce, Radosław Dudzik:

"Formuła E to sport wyróżniający się wysoką dynamiką (...). Bez znaczących rozwiązań, takich jak: cyfrowy monitoring zużycia energii, nie mielibyśmy możliwości: błyskawicznej agregacji i analizy danych. Brak wiedzy to z kolei brak postępu w tym wyścigu w stronę optymalizacji."

Więcej informacji tutaj oraz na filmie pod zdjęciem.

Pan Radosław Dudzik - osoba odpowiedzialna za rozwiązania cyfrowe
w biznesie Elektryfikacji ABB w Polsce
Wideo
Firma: ABB
Tematyka materiału: ABB, Formuła E, OPTIMAX, pojazdy elektryczne, Radosław Dudzik, wyścigi
AUTOR
Źródło
new.abb.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"