Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Formuła E monitoruje siebie, by poprawić wydajność

Elektryczna seria wyścigów zdecydowała się na użycie systemu zarządzania energią, który pozwoli ustalić ile mocy zużywają poszczególne zespoły oraz gdzie znajdują się "energetyczne" wąskie gardła. W tym celu zastosowano system OPTIMAX firmy ABB.
Article Image

Opracowany przez ABB system ma być stosowany podczas wyścigów. W jego ramach będzie działać 14 urządzeń pomiarowych, które skupią się na zbieraniu danych, dotyczących zużycia energii na wyścigach lub w czasie ładowania bolidów. Dane te będą przesyłane przez chmurę Microsoft Azure do osób nadzorujących wyścigi. Monitoringiem objęte zostaną różne, istotne lokalizacje Formuły E. Niektóre z jej wyścigów rozgrywane są na ulicach miast, co stanowi na swój sposób wyzwanie kiedy chodzi o rodzaje i lokalizacje źródeł zasilania. W takim wypadku system OPTIMAX ma prezentować wszystkie źródła na ekranie komputera lub też urządzenia mobilnego - w trybie online. Takie rozwiązanie będzie ułatwieniem dla techników i inżynierów w kontekście efektywnego planowania aktywności na i wokół toru wyścigowego.

Logo firmy ABB

Jak wyjaśnia osoba odpowiedzialna za rozwiązania cyfrowe w biznesie Elektryfikacji ABB w Polsce, Radosław Dudzik:

"Formuła E to sport wyróżniający się wysoką dynamiką (...). Bez znaczących rozwiązań, takich jak: cyfrowy monitoring zużycia energii, nie mielibyśmy możliwości: błyskawicznej agregacji i analizy danych. Brak wiedzy to z kolei brak postępu w tym wyścigu w stronę optymalizacji."

Więcej informacji tutaj oraz na filmie pod zdjęciem.

Pan Radosław Dudzik - osoba odpowiedzialna za rozwiązania cyfrowe
w biznesie Elektryfikacji ABB w Polsce
Wideo
Firma: ABB
Tematyka materiału: ABB, Formuła E, OPTIMAX, pojazdy elektryczne, Radosław Dudzik, wyścigi
AUTOR
Źródło
new.abb.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Wzmacniacz Fortissimo – 100 klasy Hi-End
1/8 Dlaczego tranzystory komplementarne zastosowane w stopniu wyjściowym wzmacniacza Fortissimo 100 noszą nazwę „Thermal Track”?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"