Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma Eaton podnosi standardy bezpieczeństwa w pojazdach szynowych

Article Image
Seria xEffect firmy Eaton obejmuje wyłączniki nadprądowe (MCB) oraz wyłączniki różnicowoprądowe (RCD), które sprawdziły się w wielu przemysłowych aplikacjach. Obejmuje to takie dziedziny jak: przemysł morski oraz energetyka odnawialna (OZE). Dzięki zgodności z normami: IEC 61373 i EN 45545, xEffect zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa dla pasażerów, personelu oraz sprzętu na kolei.

Od teraz producenci i operatorzy pojazdów szynowych mogą polegać na osiągnięciach firmy Eaton w zakresie produkcji wyłączników nadprądowych i wyłączników różnicowoprądowych z serii xEffect. Firma zdobywała doświadczenie w segmencie kolejowym od wielu lat poprzez marki: Heinemann, Bussmann i Martek Power. Z jednej strony jakość wyłączników MCB i RCD została potwierdzona certyfikatami: IEC 61373 (testy odporności na wstrząsy i wibracje) i EN 45545 (ochrona przeciwpożarowa). Z drugiej strony, oferta nowych wyłączników MCB i RCD została rozszerzona o wykonanie RT, które pozwala na podłączanie przewodów oczkowych. Zastosowanie pierścieniowych końcówek zapewnia bezpieczne połączenie oraz odpowiada wymagającym warunkom wstrząsów i wibracji w pojazdach szynowych.

Należący do serii xEffect wyłącznik nadprądowy FAZ

Poprzez elektroniczne wyłączniki nadprądowe PXS24, przeznaczone dla różnych obwodów korzystających z napięcia 24 V, Eaton oferuje dodatkowy rodzaj bezpiecznej technologii z wykorzystaniem technologii wtykowej push-in.

Należący do serii xEffect wyłącznik nadprądowy PXS24

Przy wysokości urządzeń wynoszącej do 8 cm, wyłączniki z serii xEffect nie zajmują więcej miejsca w rozdzielnicy od standardowych rodzin wyłączników nadprądowych. Jest to ważne ze względu na ograniczoną przestrzeń w taborze kolejowym. Serię xEffect charakteryzują: prąd znamionowy do 125 A, napięcie znamionowe do 440 V oraz zdolność łączeniowa do 25 kA. Seria ta wyznacza trendy w zakresie cyfryzacji: należący do xEffect cyfrowy wyłącznik różnicowoprądowy FRCdM umożliwia wykrycie m.in. problemów z okablowaniem (spadek rezystancji spowodowany starzeniem się izolacji) czy prądów upływu, zapewniając zdalną sygnalizację np. dla systemów PLC/HMI. Stan systemu można również sprawdzić poprzez diody LED. Dzięki tym funkcjom można szybko rozpoznać usterki, uniknąć nieplanowanych przestojów spowodowanych zadziałaniem aparatu bądź w porę rozpocząć niezbędne prace konserwacyjne.

Więcej informacji pod adresem: eaton.com

Należący do serii xEffect wyłącznik różnicowoprądowy FRCmM
Wideo
Firma: Eaton
Tematyka materiału: Eaton, EN 45545, IEC 61373, wyłączniki nadprądowe, wyłączniki różnicowoprądowe, xEffect
AUTOR
Źródło
eaton.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"