Przekształtniki dostosowane są do pracy przy zasilaniu jednofazowym 230 VAC/50 Hz, po stronie wtórnej dostarczają napięcie 11,5 V AC. Jeżeli LED-owe źródło światła akceptuje taki napięcie zasilania, to oczywiście także może współpracować z ETZ. Urządzenia przeznaczone są do montażu natynkowego wewnątrz budynków, mogą pracować w środowisku o maksymalnej temperaturze 40°C. Przekształtniki wykonane są w drugiej klasie ochronności, wystarczające jest podłączenie dwuprzewodowe po stronie pierwotnej przy użycia zacisków śrubowych (znajdują się pod niebieską, izolującą „barierą”). Dostępne są modele o mocach wyjściowych wynoszących: 50 W, 60 W, 70 W, 105 W, 150 W, 210 W i 250 W (przekłada się to na maksymalne prądy wyjściowe od 4,3 A do 22 A).
Wszystkie wersje posiadają zabezpieczenie termiczne zwarciowe i przeciążeniowe. Zarówno zabezpieczenie termiczne jak i zwarciowe jest wykonane z mechanizmem samoczynnego ponownego załączenia po ustąpieniu czynnika niebezpiecznego (czyli odpowiednio po obniżeniu się temperatury poniżej 100°C albo po usunięciu zwarcia transformator automatycznie podejmie pracę). Przekształtniki mogą współpracować z inteligentnymi ściemniaczami, a także nie jest dla nich problemem praca przy bardzo małych obciążeniach. Producent deklaruje stabilne napięcie wyjściowe już od 0 W, które występują przy zasilaniu niektórych LED-owych źródeł światła. Szczegółowe informacje obejmujące zarówno parametry elektryczne jak i użytkowe zawiera karta katalogowa.
Urządzenia są zgodne z międzynarodowymi normami EN 60598 i EN 61347 (parametry i bezpieczeństwo zasilania lamp), EN 61547 i EN 61000 (wymagania dot. kompatybilności elektromagnetycznej) oraz EN 55015 (dopuszczalne dla źródeł światła poziomy zaburzeń radioelektrycznych).