Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Dwa moduły scalone firmy Analog Devices związane z niezawodnym zasilaniem urządzeń Internetu Rzeczy (IoT)

Article Image
Dzięki wspomnianej w tytule firmie projektanci mogą znacząco zwiększyć żywotność baterii i zmniejszyć wielkość urządzeń Internetu Rzeczy (IoT), korzystając z jej układów MAXM17225 i MAXM38643, które posiadają zintegrowaną cewkę i są przetwornicami DC-DC wchodzącymi w skład rodziny Essential Analog obejmującej wysokowydajne, scalone układy mocy.

Mowa tu o elementach odznaczających się niskim prądem spoczynkowym, który dla MAXM17225 jest równy 300 nA, a dla MAX38643 wynosi 330 nA (w efekcie aplikacje je zawierające nie pobierają energii, gdy są wyłączone, co jest o tyle możliwe, że powyższy prąd został zmniejszony odpowiednio o jedną dziesiątą i jedną dwudziestą wartości w stosunku do konkurencyjnych wyrobów). Wszystko to przy napięciu wejściowym z zakresu: 0,4-5,5 V (pierwszy układ - typu boost) i 1,8-5,5 V (drugi układ - typu buck) oraz sprawnościach (kolejno): 95% i 96% (są to wartości wiodące na rynku). Przytoczone przetwornice wykorzystują przy tym technologię uSLIC, w której zastosowano zebrane w stos cewki,  są o 37% mniejsze względem przetwornic z cewką na zewnątrz i są dostępne w obudowie EMGA o 10 pinach oraz wymiarach: 2,1x2,6 mm. Jak powiedział Business Manager grupy Standard Power Products for the Core Products firmy Analog Devices Chinmay Honrao: 

„Oprócz wydłużenia czasu pracy baterii w małych urządzeniach IoT, w projektach nowej generacji, moduły MAXM38643 i MAXM17225 mogą (...) zwiększyć funkcjonalność wielu czujników, obwodów radiowych i cyfrowych w aplikacjach konsumenckich, medycznych i przemysłowych, w przypadku których jest wymagany niski prąd spoczynkowy oraz wyższy prąd wyjściowy”.

W szczególności urządzenia wearables są przetwornicom powyżej pisane. Dzięki niskiemu poborowi energii moduły firmy Analog Devices przyczyniają się do zmniejszonej emisji dwutlenku węgla (CO2) na świecie i stanowią o nieustannych innowacjach i postępach tej firmy w zakresie wielu rozwiązań na wielu rynkach.

Firma: Analog Devices (ADI)
Tematyka materiału: Analog Devices, cewki, cewki wbudowane, EMGA, Essential Analog, MAXM17225, MAXM38643, Maxim Integrated, przetwornice DC-DC, scalone układy mocy, uSLIC, wearables
AUTOR
Źródło
www.maximintegrated.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Czujniki poziomu cieczy
1/10 Czujnik pływakowy:
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"