Mowa tu o elementach odznaczających się niskim prądem spoczynkowym, który dla MAXM17225 jest równy 300 nA, a dla MAX38643 wynosi 330 nA (w efekcie aplikacje je zawierające nie pobierają energii, gdy są wyłączone, co jest o tyle możliwe, że powyższy prąd został zmniejszony odpowiednio o jedną dziesiątą i jedną dwudziestą wartości w stosunku do konkurencyjnych wyrobów). Wszystko to przy napięciu wejściowym z zakresu: 0,4-5,5 V (pierwszy układ - typu boost) i 1,8-5,5 V (drugi układ - typu buck) oraz sprawnościach (kolejno): 95% i 96% (są to wartości wiodące na rynku). Przytoczone przetwornice wykorzystują przy tym technologię uSLIC, w której zastosowano zebrane w stos cewki, są o 37% mniejsze względem przetwornic z cewką na zewnątrz i są dostępne w obudowie EMGA o 10 pinach oraz wymiarach: 2,1x2,6 mm. Jak powiedział Business Manager grupy Standard Power Products for the Core Products firmy Analog Devices Chinmay Honrao:
„Oprócz wydłużenia czasu pracy baterii w małych urządzeniach IoT, w projektach nowej generacji, moduły MAXM38643 i MAXM17225 mogą (...) zwiększyć funkcjonalność wielu czujników, obwodów radiowych i cyfrowych w aplikacjach konsumenckich, medycznych i przemysłowych, w przypadku których jest wymagany niski prąd spoczynkowy oraz wyższy prąd wyjściowy”.
W szczególności urządzenia wearables są przetwornicom powyżej pisane. Dzięki niskiemu poborowi energii moduły firmy Analog Devices przyczyniają się do zmniejszonej emisji dwutlenku węgla (CO2) na świecie i stanowią o nieustannych innowacjach i postępach tej firmy w zakresie wielu rozwiązań na wielu rynkach.