Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wyposażona w transformator ELHAND nowoczesna lokomotywa elektryczna firmy Newag bije rekordy prędkości

Article Image
W świecie kolejnictwa, gdzie szybkość poruszania się i niezawodnością pracy są dosyć kluczowe, innowacje w technologii transformatorów odgrywają niezwykle istotną rolę. Od kilku lat zdaje sobie z tego sprawę doskonale firma ELHAND Transformatory, która opracowała małych rozmiarów, dedykowany elektrycznej lokomotywie Griffin, którą w całości zaprojektowała firma Newag, transformator o mocy 3,5 kVA.

Najnowsza lokomotywa elektryczna Griffin, która powstała w firmie Newag, wyposażona jest m.in. w innowacyjny transformator firmy ELHAND Transformatory, który umożliwił wskazanej powyżej lokomotywie rozwinięcie zawrotnej prędkości 240 km/h - i to podczas jazd próbnych w terenie. Jest to niewątpliwie znaczący przełom w świecie technologii kolejowej, który byłby, w rzeczy samej, niemożliwy bez przemyślanego podejścia do konstrukcji transformatora. Gdy przyszła pora na jego projekt, zdano sobie natychmiast sprawę, że każdy jego gram ma spore znaczenie. Tym sposobem konieczne okazało się odchudzenie jego konstrukcji mechaniczne, a także zapewnienie odporności na wibracje, które występują w trakcie szybkiej jazdy niemal każdą lokomotywą po torach. Przełomowe podejście do konstrukcji transformatora pozwoliło zbudować go w taki sposób, by był lekki, a zarazem odporny na warunki eksploatacji, które, w wielu przypadkach, są ciężkie i panują codziennie na kolei.

Logo firmy ELHAND Transformatory

Jak mówi biorący udział w pracach nad transformatorem dla lokomotywy elektrycznej Griffin, Artur Psiuk:

"Projekt naszego transformatora to najlepszy dowód na rewelacyjne zdolność firmy ELHAND Transformatory do innowacji i adaptacji, w odpowiedzi na specyficzne wyzwania klientów (...). Była to niewątpliwie ekscytująca i wymagająca praca nad tym transformatorem, ale także, co ważne, klarowna demonstracja tego jak ważne jest połączenie lekkości z wytrzymałością gdy mowa o nowoczesnych rozwiązaniach kolejowych."

Więcej informacji pod adresem: elhand.pl

Wideo
Firma: ELHAND Transformatory
Tematyka materiału: ELHAND Transformatory, Griffin, kolej, kVA, lokomotywy elektryczne, NEWAG
AUTOR
Źródło
elhand.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"