Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Transformator LAN z oferty firmy Gamma

Article Image
W dzisiejszych czasach coraz łatwiej zapomnieć o warstwie fizycznej (PHY) sieci. Ona jednak istnieje i jest konieczna; nie bez powodu jest umieszczona “u podstaw” modelu OSI. Podstawowym elementem realizacji tej warstwy jest transformator sygnałowy.

Przy połączeniu przewodowym bardzo istotna jest galwaniczna separacja urządzeń dołączonych do sieci od linii przesyłowej (skrętki). Pozwala ona na uniknięcie problemów związanych z różnicami potencjałów tych urządzeń, które ze względu na odległość między nimi często występują. Separacja ta w sieciach realizowana jest przy użyciu transformatora sygnałowego, na przykład takiego jak przedstawiony na ilustracji 1 element HX1188NL firmy Pulse z oferty firmy Gamma. 

Transformator HX1188NL

Jest to standardowy transformator LAN do realizacji interfejsów przewodowych, jak na Ilustracji 2.

Schemat wewnętrzny układu

Dokładne parametry znajdziemy w dołączonej do artykułu karcie katalogowej. Potwierdzają one, że jest to typowy, dobrej klasy transformatorek do realizacji warstwy fizycznej sieci Ethernet. 
Jako, że obudowa jest całkiem przyjazna w montażu a cena niewygórowana warto zainteresować się tym elementem. Walor edukacyjny i satysfakcja skomunikowania nawet dwóch ATTINY “na stole” przez własnoręcznie zbudowaną sieć LAN, elektrycznie zgodną z “poważną infrastrukturą” są naprawdę warte poniesionych kosztów.

Do pobrania
Download icon Karta katalogowa
Firma: Gamma Sp. z o.o.
Tematyka materiału: Transformator do realizacji warstwy PHY
AUTOR
Źródło
gamma.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"