Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Oprogramowanie Loxone Config 14.7 - co należy wiedzieć na jego temat?

Article Image
Wraz z najnowszą wersją oprogramowania Loxone Config - tj. wersją 14.7, automatyka budynkowa wzbogaciła się o szereg nowych funkcji. W niniejszym wpisie wymieniono najważniejsze z nich. Wśród tych funkcji znajdują się ulepszenia, które dość znacząco polepszają komfort pracy w przytoczonym oprogramowaniu.

Urządzenia sieciowe: Address Resolve Fallback

Dzięki nowej funkcji Address Resolve Fallback, urządzenia sieciowe z Loxone (np. Miniserver) mogą zostać znalezione, nawet jeżeli ustawienia sieciowe nie są poprawnie skonfigurowane. Nowy system Fallback automatycznie lokalizuje urządzenia w sieci, by można było nawiązać połączenie, nawet pomimo przebywania w innej podsieci lub pomimo złego adresu lokalnego urządzenia, który może nastąpić podczas zmiany statycznego adresu IP na dynamiczny.

Monitorowanie okien i drzwi

W najnowszej wersji Loxone Config bloki monitorowania okien lub drzwi można zagnieżdżać, jak również można wybierać moduły bram garażowych lub wjazdowych.

Blok monitorowania okien i drzwi

Okno

Blok funkcyjny okna uwzględnia teraz: nowe wyjście dla pozycji docelowej (tzn. TPos) i nowe wejście dla bieżącej pozycji (tzn. CPos). Pozwala to na jeszcze bardziej precyzyjne i przyjazne dla użytkownika sterowanie oknami.

Blok funkcyjny okna

Loxone Library

Biblioteka Loxone Library oferuje mnóstwo szablonów przeznaczonych do integracji licznych urządzeń z oprogramowaniem Loxone Config. Wraz z jego najnowszą wersją, 14.7, nie jest już wymagane odwiedzanie strony Loxone Library w celu pobierania szablonów. Wyszukiwanie i pobieranie tych szablonów jest teraz możliwe z poziomu Loxone Config.

Bloki matematyczne

Wraz z najnowszą wersją oprogramowania Loxone Config takie bloki matematyczne jak m.in. Dodawanie, Mnożenie, Min/Max lub Średnia mogą być teraz dołączane do wielu czujników na jednym wejściu. Jest to usprawnienie, które znacząco upraszczające całą konfigurację, co dla niezwykle sporych projektów ma niebagatelne znaczenie. Z jednej strony można zastosować mniejsza liczbę bloków, a z drugiej konfiguracja jest bardziej przejrzysta i ekonomiczna.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na poniższym filmie.

Bloki matematyczne: Mnożenie (Multiply), MinMax (Min/Max), Average (Średnia) i Add (Dodawanie)
Wideo
Firma: Loxone
Tematyka materiału: Address Resolve Fallback, automatyka budynkowa, bloki funkcyjne, Loxone, Loxone Config 14.7, oprogramowanie
AUTOR
Źródło
loxone.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"