Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Strategiczne wsparcie wydarzenia BITEhack 2022 ze strony firmy Farnell

Article Image
Niedawno, będąca własnością koncernu Avnet firma Farnell - dominujący na świecie dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych czynnie wspierała trwający przez 24 godziny studencki hackathon programistyczny BITEhack 2022, który odbył się w dn. 15-16 stycznia br. w Krakowie i brało w nim udział 140 osób. Wszystkie niezbędna narzędzia, w tym komputery Raspberry Pi, zestawy Digilent Analog Parts Kit i zasilacze sieciowe marki Multicomp Pro, zostały przez tę firmę dostarczone, tak samo jak pizza oraz inne podzespoły z taśmami izolacyjnymi i kablami Ethernet.

W szczególności jeden z zespołów uczestniczących w wydarzeniu BITEhack 2022 użył otrzymany od firmy Farnell sprzęt do budowy robota-psa wspierającego ludzi z częściową lub całkowitą głuchotą, wykrywającego różne dźwięki, np.: pukania do drzwi, oraz wysyłanie powiadomień tekstowych, na smartfony, tablety itp., w odpowiedzi na te dźwięki, razem z wyjaśnieniem czym one są. Jak wyjaśnia członek wspomnianego zespołu, Pan Kamil Ptak:

„Wydarzenia takie jak BITEhack są wspaniałe z dwóch powodów: po pierwsze pozwalają rozwinąć umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów, a po drugie uczą, jak intensywnie i wydajnie pracować pod presją czasu. Nasza drużyna miała mnóstwo radości i zabawy ze spotkania z innymi uczestnikami, jednocześnie mocno namęczyliśmy się w trakcie tego (…) wydarzenia. Sprawiło nam mnóstwo przyjemności to, że podczas realizacji projektu mogliśmy skorzystać z szeregu (…) narzędzi, takich jak płytki Raspberry Pi. Dzięki temu, nie musieliśmy się ograniczać w trakcie naszego projektu - dostarczone produkty pozwalały nam zrealizować wszystko, co mogliśmy sobie wyobrazić”.

Fotorelacja hackathonu BITEhack 2022

Z kolei Marketing Manager w firmie Farnell, Pani Monika Gałka, dodała:

„(Firma – przyp. red) Farnell od dawna jest partnerem instytucji z sektora edukacyjnego, wspierając młodych, aspirujących inżynierów w nauce. Jak dotąd już czterokrotnie sponsorowała wydarzenia z serii BITEhack - Kraków to rozwijające się centrum technologiczne, a Farnell który niebawem będzie świętować dziesięciolecie własnej obecności w tym mieście, z przyjemnością dołączył do BITEhack również w tym roku. Projekty przygotowane przez studentów były inspirujące i było to niezwykłe (…) obserwować (…) jak uczestnicy (hackathonu – przyp. red) wymyślali sposoby wykorzystania sprzętu dostarczonego przez (firmę – przyp. red) Farnell w swoich projektach. Ci młodzi inżynierowie mają potencjał, aby zmienić świat, a my, jako Farnell, czujemy się zobowiązani, by wspierać ich w trakcie ich podróży edukacyjno-zawodowej na każdym etapie”.

Fotorelacja hackathonu BITEhack 2022

Opisany hackathon miał miejsce w Klubie Studio, tuż przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, i dotyczył następujących zagadnień: sztuczna inteligencja, technologie IT oraz robotyka opatrzona hasłem „Usłysz”. Wszystkie zespoły w nim uczestniczące, składające się z maksymalnie 4 osób, miały za zadanie wykonać projekt związany z jednym ze wspomnianych zagadnień, przy czym względem ostatniego z nich firma Farnell pełniła rolę partnera technologicznego, oferując sprzęt ułatwiający budowę urządzeń bazujących na technologiach audio takich jak przywołany wcześniej robot-pies. Partner ten okazał się niezwykle pomocny w organizacji wydarzenia BITEhack 2022 - w jego ofercie znajduje się prawie milion użytecznych produktów pochodzących od ponad 2 tysięcy dostawców na świecie, które są możliwie szybko wysyłane, a w razie potrzeb również konsultowane z klientami. Wsparcie ze strony lokalnych zespołów pomocy klienta oraz własnych ekspertów technicznych jest w działalność firmy Farnell wliczone, wraz z pomocą na każdym etapie tworzenia urządzeń. Wszelkie szkoły, uczelnie oraz inne instytucje edukacyjne mogą skorzystać z szeregu zniżek i programów firmy Farnell, które są świadczone w ramach zobowiązania do ciągłej pomocy w nauczaniu inżynierów. 

Więcej informacji pod adresami: pl.farnell.com, bitehack.best.krakow.pl i www.facebook.com

Firma: Farnell
Tematyka materiału: Akademia-Górniczo-Hutnicza, Avnet, BITEhack 2022, Digilent Analog Parts Kit, Farnell, Multicomp Pro
AUTOR
Źródło
pl.farnell.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"