Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Radarowy czujnik poziomu LW2120 firmy ifm electronic mierzy poziom cieczy i mediów lepkich w zbiornikach o wysokości do 10 m

Article Image
Stosowana przez czujniki poziomu LW2120 częstotliwość radiowa 80 GHz gwarantuje stabilne i precyzyjne wyniki pomiarów nawet w obecności pary wodnej i kondensatu w zbiornikach. Dzięki przedłużeniu anteny, dostępnemu jako wyposażenie dodatkowe, z łatwością czujniki te mogą być użyte też poza zamkniętymi zbiornikami metalowymi - np. na otwartych wannach.

Popełniony przez ifm electronic radarowy czujnik poziomu LW2120 może przenikać dogodnie przez niemetaliczne ściany - może z zewnątrz detekować poziom substrancji w zbiornikach w pełni plastikowych. Cechująca go bezkontaktowa zasada pomiaru zapobiega wszelkim, ale to wszelkim, problemom na skutek przylegania mediów lub uszkodzenia przez mieszadła. Takie warunki procesu jak: gęstość, lepkość, temperatura, ciśnienie i pH nie mają wpływu na wyniki pomiarów. Struktury zakłócające są tłumione przez inteligentny algorytm, zapewniając kiedy trzeba niezawodny i bezproblemowy pomiar poziomów substancji. Standardowa technologia złącz M12 redukuje błędy podczas instalacji. Do ustawienia parametrów wymagana jest tylko jedna wartość, co sprawia, że ustawianie jest szybkie i łatwe. Czujnik radarowy można szybko skonfigurować przez IO-Link, który daje wygodę: zdalnego ustawiania, czy też odczytywania parametrów.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Galeria
Wideo
Firma: ifm electronic
Tematyka materiału: czujniki poziomu, ifm electronic, IO-Link, LW2120, zbiorniki cieczowe, złącza M12
AUTOR
Źródło
ifm.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"