Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Już obecny na rynku: analogowy czujnik wilgotności i temperatury SHT40I-HD1B firmy Sensirion

Article Image
W ofercie firmy Sensirion pojawił się nowy czujnik wilgotności i temperatury SHT40I-HD1B. Czujnik ten powstał z myślą o przemysłowych zastosowaniach i środowiskach, w których poziom szumów nie pozwala użytkować rozwiązań cyfrowych. Dzieje się to przy napięciu zasilania: 4,5-5,5 V. Czujnik SHT40I-HD1B oferuje pomiary wilgotności względnej w zakresie: 0-100% RH.

Cechujący się dokładnością pomiarową: ±2,5% RH czujnik wilgotności SHT40I-HD1B pracuje niezawodnie w temperaturze od -40 do 125°C - jest to jego zakres pomiarowy. Podczas pracy czujnik pobiera maksymalnie: 520 µA prądu. Jest to osiągane przy czasie jego reakcji poniżej 4 s. Wbudowana grzałka pozwala działać czujnikowi SHT40I-HD1B w warunkach dosyć dużej wilgotności. Moc wspomnianej grzałki ulega zmianom. Zastosowania czujnika to np. lodówki oraz klimatyzatory. Czujnik jest dostępny w obudowie DFN o wymiarach: 1,5×1,5×0,5 mm. Jak wyjaśnia menadżer produktu w firmie Sensirion, Matthias Scharfe:

"Rozwijany przez nas czujnik (...) stanowi czwartą generację sensorów wilgotności - wnosząc nowe możliwości w obszar aplikacji przemysłowych. Dzięki temu czujnikowi, oferujemy teraz w sam raz rozwiązania zapewniające długoterminową stabilność w rozwiązaniach, w których poziom szumów jest znaczący."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na dokumentacji pod zdjęciem.

Pan Matthias Scharfe - menadżer produktu w firmie Sensirion
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja SHT40I-HD1B
Firma: Sensirion
Tematyka materiału: aplikacje przemysłowe, czujniki wilgotności, grzałki, Matthias Scharf, SHT40I-HD1B, Sensirion
AUTOR
Źródło
sensirion.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"