Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Kompaktowy czujnik FlightSense VD55H1 firmy STMicroelectronics do trójwymiarowego obrazowania przestrzeni

Article Image
Światowy lider w produkcji półprzewodników - firma STMicroelectronics zaprezentowała nową rodzinę czujników FlightSense do trójwymiarowego obrazowania przestrzeni, które są dedykowane m.in. smartfonom. W jej skład wchodzi układ VD55H1 wykrywający obiekty z odległości do 5 m.

Wyposażony w matrycę o rozdzielczości 672x804 px (0,54 Mpx) czujnik charakteryzuje się małymi szumami, przy zaawansowanym algorytmie ekspansji głębi oraz wieloczęstotliwościowym działaniu. Dzięki wysokiemu zakresowi dynamiki, dokładność VD55H1 wynosi ±1% określanej odległości, a precyzja czujnika jest równa ±0,1% tej odległości. Wszystko to przy procesie technologicznym 40 nm oraz maksymalnej częstotliwości odświeżania 120 Hz. Obsługa strumieniowej transmisji jest w możliwości VD55H1 wliczona. W wybranych trybach tej transmisji pobór mocy nie przekracza 100 mW. Jest to układ mierzący przesunięcie fazowe między odbitym, a emitowanym sygnałem, niewrażliwy na rozmazania. Ostatnia własność zapewnia w pełni stabilne zobrazowania. Cechujący się widmem rozproszonym sygnał zegarowy i zaawansowane zarządzanie fazą tego sygnału zapewniają skuteczną eliminację zakłóceń z wielu urządzeń naraz. Zwiększona względem konkurecyjnych czujników liczba pikseli o 75% w całości sprzyja użyciu czujnika w różnych celach.

Czujnik VD55H1

Jak wyjaśnia wiceprezes firmy STMicroelectronics i dyrektor generalny grupy "Imaging Sub-Group" przytoczonej firmy, Eric Aussedat: 

"Innowacyjny czujnik (...) VD55H1 wzmacnia pozycję STMicroelectronics jako lidera w dziedzinie technologii Time-of-Flight i uzupełnia naszą pełną ofertę rozwiązań do wykrywania głębi. (Oferowana przez nas - przyp. red.) rodzina FlightSense obejmuje (...) produkty (...) od czujników (...) all-in-one z jednopunktowym pomiarem odległości po zaawansowane, wysokorozdzielcze imagery 3D, które umożliwiają tworzenie (...) intuicyjnych, inteligentnych oraz autonomicznych urządzeń".

Wspomniany czujnik przeznaczony jest m.in. do mapowania pomieszczeń w domach. W smartfonach zwiększa on wydajność wybranych funkcji kamer. Z kolei w robotyce umożliwia wierne odwzorowanie wszystkich odległości do celu. Bezpieczne uwierzytelnianie twarzą dla potrzeb płatności mobilnych i bezpiecznych transakcji jest przy tym gwarantowane. 

Pan Eric Aussedat - wiceprezes firmy STMicroelectronics i dyrektor generalny grupy "Imaging Sub-Group" w tej firmie

Szerokie portfolio zaawansowanych technologii gwarantuje firmie STMicroelectronics projektowanie czujników wysokiej rozdzielczości dostosowanych do wymagań aplikacji. Dla niezawodnej obsługi czujnika VD55H1 przygotowano projekt  urządzenia konsumenckiego obejmujący system podświetlenia wraz z funkcjonalnym sterownikiem programowym oraz biblioteką obejmującą zaawansowany potok przetwarzania. Obsługa czujnika jest intuicyjna. Jego jakość jest nieprzeciętna.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

DATA SHEET
Do pobrania
Download icon Dokumentacja czujnika VD55H1
Firma: STMicroelectronics (ST)
Tematyka materiału: czujniki obrazowania przestrzeni, Eric Aussedat, FlightSense, STMicroelectronics, Time-of-Flight, VD55H1
AUTOR
Źródło
www.st.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"