Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Premierowa seria wydajnych robotów sześcioosiowych firmy Epson z nowymi funkcjami kontrolera i bezpieczeństwa

Article Image
Bazująca na sukcesie serii C nowa linia robotów Cx-B stanowi połączenie wydajności z wysokim poziomem bezpieczeństwa. Pięć modeli robotów z wybranymi kontrolerami i bezbateryjnymi enkoderami oraz różnorodnymi opcjami montażu, zapewnia udźwigi w zakresie: 4-12 kg oraz zasięgi ramion: 60-140 cm. Te kompaktowe roboty są idealne do pracy w ograniczonych przestrzeniach, sprawdzając się znakomicie w zastosowaniach wymagających szybkości i precyzji - np. w montażu i obsłudze maszyn produkcyjnych w branży motoryzacyjnej.

Stworzone przez firmę Epson roboty z serii Cx-B mogą być montowane zarówno na podłodze i suficie, jak i na blacie roboczym. Cechują się nie tylko doskonałymi rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa, ale także bezbateryjnymi enkoderami, które: upraszczają serwisowanie oraz zwiększają produktywność. W celu zapewnienia bardzo łatwej obsługi, rodzina robotów Cx-B wyposażona została w standardowe oprogramowanie Epson (RC+/RC+ Express), które, dzięki intuicyjnym wskazówkom, pomaga w instalacji czy konfiguracji tych robotów. Takie opcje jak: śledzenie bezpiecznej prędkości oraz monitorowanie pozycji robota, dostępne są na życzenie klienta, a opisana seria jest dostępna na rynku od kwietnia 2024 roku.

Logo firmy Epson

Jak wspomina Key Account Manager w dziale "Manufacturing Solutions", w polskim oddziale firmy Epson, Paweł Handzlik:

"Roboty serii Cx-B (...) stanowią realne i konkurencyjne rozwiązanie (...), oferując bezpieczną z pewnością, szybką i precyzyjną pracę, przy przeróżnych obciążeniach i zasięgach. Spełniając najważniejsze normy bezpieczeństwa, są również wyposażone w enkodery, które działają bez konieczności zasilania bateriami, co skraca czas konserwacji i zmniejsza ryzyko przestojów."

Więcej informacji pod adresem: press.epson.eu

Pan Paweł Handzlik - Key Account Manager w dziale "Manufacturing Solutions"
w polskim oddziale firmy Epson
Wideo
Firma: Epson
Tematyka materiału: Cx-B, enkodery, Epson, Paweł Handzlik, roboty, roboty sześcioosiowe
AUTOR
Źródło
press.epson.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"