Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wysokowydajny robot współpracujący OMRON TM20 przeznaczony do ciężkich ładunków

Article Image
Firma OMRON ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży nowego kobota OMRON T20 - o ładowności 20 kg. Nowy kobot wspaniale nadaje się do takich zadań jak: paletyzacja, obsługa maszyn i transport materiałów.

Podczas obsługi ciężkich ładunków OMRON TM20 zajmuje małą powierzchnię, a jego zasięg to 1,3 m. Nowy kobot został przemyślany pod kątem współpracy z czujnikami, sterownikami i oprogramowaniem z firmy OMRON. Jedną z najważniejszych cech kobota OMRON TM20 jest jego konstrukcja o wadze 33 kg. Zapewnia ona integrację z robotami mobilnymi, oferując czy to elastyczność czy to wydajność w środowiskach przemysłowych. Kobot został wyposażony w specjalne osłony przegubu, które chronią go w czasie procesu cięcia przed: olejem i innymi niebezpiecznymi materiałami, dzięki czemu nadaje się do zastosowań, które mają na uwadze obsługę maszyn. Jest to produkt objęty dwuletnią gwarancją producenta po rejestracji.

Logo firmy OMRON

Jak wyjaśnia dyrektor ds. marketingu produktów stacjonarnych i kobotów w firmie OMRON, Fernando Vaquerizo:

"Cieszymy się z wprowadzenia na rynek modelu OMRON TM20, który to poszerza możliwości naszej rodziny kobotów (...). OMRON TM20 zaprojektowany jest z myślą o łatwej obsłudze czy niezawodności lub bezpieczeństwie. Odciąża on operatorów od zadań w całości powiązanych z podnoszeniem ciężkich ładunków, a jednocześnie pracuje bezpiecznie wśród ludzi."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Pan Fernando Vaquerizo - dyrektor ds. marketingu produktów stacjonarnych
i kobotów w firmie OMRON
Wideo
Firma: OMRON
Tematyka materiału: Fernando Vaquerizo, koboty, OMRON, OMRON T20, przemysł, roboty
AUTOR
Źródło
industrial.omron.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"