Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tylko w LG Electronics: roboty z najnowszym certyfikatem kontroli bezpieczeństwa od Det Norske Veritas

Article Image
Firma LG Electronics po raz kolejny zaprezentowała swoje możliwości technologiczne i zaangażowanie w tworzenie bezpiecznych innowacji. Jako pierwsza firma na świecie otrzymała certyfikat ISO 13849-1 dla kontrolera bezpieczeństwa w mobilnych robotach usługowych. Certyfikat został przyznany przez Det Norske Veritas (DNV) - akredytowaną instytucję międzynarodową z siedzibą w Norwegii.

Opracowany przez LG Electronics kontroler oferuje najwyższy poziom niezawodności oraz bezpieczeństwa operacyjnego. Kontroler aktywnie zarządza robotami, monitorując sygnały z ich czujników. W sytuacji zagrożenia roboty są spowalniane lub zatrzymywane. Producenci nie muszą analizować i oceniać aspektów bezpieczeństwa robotów. Zaletą kontrolera jest współpraca z różnymi robotami. Jak wyjaśnia szef laboratorium zaawansowanej robotyki w firmie LG Electronics, Baek Seung-min:

"Ponieważ autonomiczne roboty do zastosowań przemysłowych i konsumenckich stają się coraz bardziej powszechne, rośnie znaczenie technologii ich bezpieczeństwa. W tej ważnej dziedzinie jesteśmy liderem: bazujemy na naszych możliwościach technologicznych oraz praktycznym doświadczeniu w robotyce stosowanej, by móc zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa funkcjonalnego nowej generacji robotów autonomicznych."

Więcej informacji pod adresem: lgnews.pl

Pan Baek Seung-min - szef laboratorium zaawansowanej robotyki w firmie LG Electronics
Wideo
Firma: LG Electronics
Tematyka materiału: Baek Seung-min, Det Norske Veritas, ISO 13849-1, kontrolery bezpieczeństwa, LG Electronics, roboty
AUTOR
Źródło
lgnews.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"