Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wirtualny-realny kierowca ciężarówki

Article Image
Tak, nie przewidzieliście się - jest już taka „robota”! Gdzie? Otóż w Szwecji, za sprawą firmy Einride - rodzimego producenta ciężarówek autonomicznych (kusząca sprawa).

W tym celu wspomniana firma opracowała zdalnie sterowany model T-Pod, za który zasiada się za dużymi monitorami i kierownicą komputerową, którym towarzyszy fotel sportowy oraz stolik (patrz film poniżej). Ot gamerska wyścigówka. No prawie - nie trzeba bowiem przez cały czas sterować pojazdem, który „myśli” jak Tesla i zawiera napęd elektryczny. Zamiast tego należy tylko wykonywać manewry, z którymi sobie on nie radzi. Plus nadzorować jego poczynania. I tak można postępować nawet z 10 ciężarówkami (jednocześnie, a jakże!).

Ciężarówka autonomiczna T-pod szwedzkiej firmy Einride

W efekcie to nie zamiana „szyby” na wyświetlacz - to prędzej bycie „utalentowanym” nadzorcą (ale nie cieciem), by nie powiedzieć „sterownikiem” bądź multikierowcą (jakby to nie brzmiało).

Gdzie można tak „jeździć”?

Otóż m.in. w szwedzkim oddziale firmy DB Schenker, I pomyśleć, że takie 10-20 lat rodzice próbowali odciągać pociechy od komputera, a teraz nabyte przez nie wówczas umiejętności mogą się na rynku pracy przydać!

Co za czasy naprawdę (a Einride to ciężarówkowe Tesla Motors).

Wideo
Firma:
Tematyka materiału: DB Schenker, Einride, ciężarówka autonomiczna, napęd elektryczny, Szwecja, Tesla Motors, T-pod
AUTOR
Źródło
www.einride.tech
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"