Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

EAP650-Wall firmy TP-Link: nieduży punkt dostępowy Wi-Fi 6 z serii Omada

Article Image
Jest to rozwiązanie, które umożliwia budowę centralnie zarządzanych sieci na dużych powierzchniach, w miejscach, w których przebywa wielu użytkowników jednocześnie. Dzięki platformie Omada SDN, różne urządzenia mogą być centralnie zarządzane w chmurze.

Opracowany przez TP-Link punkt dostępowy (ang. Access Point - AP) pracuje w standardzie Wi-Fi 6, obsługując m.in. hotele i konferencyjne sale. Dzięki efektywnej modulacji 1024-QAM oraz technikom: OFDMA i MU-MIMO, przepustowość sieci jest bardzo wysoka. EAP650-Wall oferuje szybkości do 2976 Mb/s w dwóch pasmach transmisji: do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz. Urządzenie oferuje płynny roaming, dzięki któremu połączenia głosowe nigdy nie są przerywane (mimo zmiany położenia). 

Punkt dostępowy EAP650-Wall

Dostępna w EAP650-Wall technika kształtowania wiązki Beamforming gwarantuje stabilne połączenia w wymagających warunkach. Niezawodna technologia Band Steering umożliwia automatyczne przełączanie się na mniej obciążone zakresy Wi-Fi, pod warunkiem stworzenia sieci o identycznych identyfikatorach SSID oraz zabezpieczeniach. Funkcja Airtime Fairness przydziela priorytet użytkowników sieci, którzy przesyłają większe ilości danych w żądanym przedziale czasu - dzięki temu starsze datą urządzenia nie zmniejszają przepustowości sieci. Technologia Load Balance inteligentnie równoważy obciążenie pasm sieci, dzięki czemu ich wykorzystanie jest optymalne.

Punkt dostępowy EAP650-Wall

Punkt dostępowy EAP650-Wall umożliwia stworzenie maksymalnie 16 sieci Wi-Fi z opcjami autoryzacji dostępu przez Facebooka lub wiadomości SMS, a także logowaniem za pomocą strony powitalnej, jednorazowych haseł dostępu i voucherów. Dzieje się to przy szyfrowaniu WPA3-Enterprise. Każdy z punktów dostępowych może obsługiwać do 250 urządzeń naraz. Produkt wyposażono w 2 porty Gigabit Ethernet - uplink i downlink. EAP650-Wall zasilany jest poprzez PoE w standardzie IEEE 802.3at/af - zasilanie odbywa się tym samym kablem, którym są przesyłane dane. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć koszty wdrożenia poprzez eliminację zbędnego okablowania.

Punkt dostępowy EAP650-Wall

Zarządzanie i konfiguracja EAP650-Wall odbywa się na trzy sposoby: przez kontroler, który eliminuje konieczność korzystania z serwerów, przewidziane na komputery oprogramowanie Omada Controller lub chmurę i platformę Omada SDN, która integruje pracę m.in. punktów dostępowych, przełączników i bram sieciowych. Platforma pozwala w prosty i kompleksowy sposób zarządzać centralnie sieciami Wi-Fi i LAN z pomocą jednego interfejsu. Użytkownik zyskuje dużą elastyczność zarządzania, a także stabilność, zaawansowane zabezpieczenia i wydajność. Punkt dostępowy EAP650-Wall objęto pięcioletnią gwarancją producenta.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na dokumentacji pod galerią zdjęć.

Galeria
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja EAP650-Wall Download icon Przewodnik użytkownika EAP650-Wall Download icon Przewodnik instalacji EAP650-Wall
Firma: TP-Link
Tematyka materiału: Access Point, EAP650-Wall, OFDMA, punkty dostępowe, TP-Link, Wi-Fi 6
AUTOR
Źródło
tp-link.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"