Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

EX220 firmy TP-Link: wydajny router standardu Wi-Fi 6, który uwzględnia protokół TR-069 i narzędzie Aginet Config

Article Image
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dostawców usług internetowych, firma TP-Link wprowadziła do sprzedaży ultraszybki router EX220, który obsługuje standard Wi-Fi 6. Oprogramowanie urządzenia zawiera szereg przydatnych funkcji, którymi są m.in. zdalne zarządzanie za pomocą protokołu TR-069 oraz możliwość wgrania domyślnej konfiguracji operatora przy wykorzystaniu narzędzia Aginet Config. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć koszty obsługi poprzez zdalne aktualizacje. Dzięki rozbudowanej automatyzacji, router przyspiesza wdrażanie urządzeń do sieci.

Opracowany przez TP-Link router oferuje do 1800 Mb/s przepustowości w 2 pasmach: do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Użytkownicy EX220 mogą stosować pasmo 5 GHz dla wrażliwych na opóźnienia aplikacji, np. streamingu multimediów w jakości Full HD czy rozgrywek online. Pasmo 2,4 GHz sprawdza się w obsłudze takich urządzeń jak: asystenci głosowi, kamery do monitoringu czy inteligentne oświetlenie. Za bezpieczeństwo transmisji odpowiada protokół WPA3.

Router EX220

W routerze EX220 zastosowano innowacyjne rozwiązania poprawiające zasięg i wydajność bezprzewodowych sieci. Jednym z nich jest technika OFDMA, która umożliwia podłączenie większej liczby urządzeń przy mniejszych opóźnieniach transmisji. Dzięki funkcji Airtime Fairness starsze urządzenia nie powodują spadku przepustowości sieci. Doskonały zasięg oraz stałą siłę sygnału zapewniają 4 anteny o wysokim zysku wspierane przez technologię Beamforming (kształtowania wiązki), która umożliwia lokalizację łączących się z routerem urządzeń i zwiększanie siły sygnału nadawanego w ich stronę.

Router EX220

Innowacyjny router EX220 wspiera technologię EasyMesh przeznaczoną dla jednolitych sieci Wi-Fi Mesh. Sieci te pokrywają cały dom za pomocą dodatkowego routera EX220 lub innego urządzenia wspierającego technologię. Technologia EasyMesh zapewnia ciągła transmisję danych podczas przemieszczania się po domu. Urządzenia dostępne w sieci Wi-Fi łączą się z routerem lub wzmacniaczem o najsilniejszej w danym momencie sile sygnału. Proces ten jest niezauważalny dla użytkownika, dzięki czemu korzystanie z Internetu jest niezwykle łatwe.

Router EX220

Router EX220 oferuje budowę szybkiej i wydajnej sieci kablowej dzięki czterem gigabitowym portom LAN oraz gigabitowemu portowi WAN. Jedną z kluczowych funkcji routera jest opcja zdalnego zarządzania routerem poprzez protokół TR-069 (i protokoły TR-181, TR-111 oraz TR-143). Rozwiązanie to pozwala operatorom na zdalną konfigurację i zarządzanie urządzeniami poprzez ACS (ang. Auto-Configuration Server). Liczba wizyt serwisowych u klientów staje się zmniejszona. Narzędzie Aginet Config umożliwia wgrywanie domyślnych konfiguracji ISP dla wszystkich urządzeń w sieci. Ustawienia te zostają zachowane gdy klienci przywracają swoje urządzenia do ustawień fabrycznych. Router EX220 jest objęty trzyletnią gwarancją TP-Link.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Wideo
Firma: TP-Link
Tematyka materiału: Aginet Config, EX220, OFDMA, TP-Link, TR-069, Wi-Fi 6
AUTOR
Źródło
tp-link.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"