Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Archer TX55E - funkcjonalna karta sieciowa Wi-Fi 6 od firmy TP-Link

Article Image
Firma TP-Link ma zaszczyt przedstawić nową kartę sieciową Archer TX55E. Dzięki standardowi Wi-Fi 6 (802.11ax) karta pozwala uzyskać szybkość transmisji powyżej 1 Gb/s - to więcej niż standard Gigabit Ethernet.

Wyposażona w złącze PCI-E karta jest modułem przeznaczonym dla komputerów stacjonarnych. Karta powstała z myślą o wymagających użytkownikach, jak np. gracze i streamerzy. Specjalnie dla nich Archer TX55E pracuje w standardzie Wi-Fi 6 i oferuje do 2976 Mb/s łącznej przepustowości w 2 pasmach transmisji: do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Jest to osiągane przy zgodności ze starszymi standardami Wi-Fi. Karta współpracuje z różnymi urządzeniami.

Karta sieciowa Archer TX55E

Karta Archer TX55E implementuje szereg rozwiązań, które wpływają na poprawę przepustowości sieci. Rozwiązania te to w szczególności: modulacja 1024-QAM, dzięki której przepustowość połączeń Wi-Fi staje się większa od standardu Gigabit Ethernet oraz techniki: OFDMA i MU-MIMO do redukcji opóźnień transmisji. Dwie dookólne anteny o dużym zysku energetycznym wprostidealnie sprzyjają dobremu zasięgowi karty. Wspierany przez Archer TX55E protokół WPA3 zapewnia z kolei bezpieczeństwo transmisji na najwyższym poziomie.

Karta sieciowa Archer TX55E

Ważnym atutem karty firmy TP-Link jest moduł standardu Bluetooth 5.2. Dzięki niemu możliwe jest podłączenie do komputera takich akcesoriów jak: słuchawki, klawiatura, myszka, głośniki czy pady do gier. Standard Bluetooth 5.2 oferuje dwukrotnie wyższe prędkości i czterokrotnie większy zasięg niż standard Bluetooth 4.2. Zastosowanie w karcie radiatory zapobiegają nadmiernemu przegrzewaniu się karty. Oprócz standardowego śledzia, w zestawie znajduje się również śledź low-profile przeznaczony dla komputerów z obudową mini tower.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2.

Karta sieciowa Archer TX55E
Galeria
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja karty sieciowej Archer TX55E
Firma: TP-Link
Tematyka materiału: Archer TX55E, Bluetooth 5.2, karty sieciowe, PCI-E, TP-Link, Wi-Fi 6
AUTOR
Źródło
tp-link.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"