Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Przemysłowe obudowy o bardzo wysokiej wytrzymałości Fibox ARCA z oferty TME

Article Image
W ofercie TME możemy znaleźć szeroki wybór przemysłowych obudów produkowanych przez fińską firmę FIBOX. Wśród nich szczególnie wysokimi parametrami bezpieczeństwa charakteryzują się wykonane z poliwęglanu obudowy z serii ARCA.

Obudowa to taki element urządzenia elektronicznego, który z jednej strony nie jest “elektroniczny”, a z drugiej jest często niezbędny, aby urządzenie było funkcjonalne. W bardzo zamierzchłej przeszłości na rynku był duży problem z dostępnością obudów do elektroniki. Dziś już mało kto pamięta artykuły z “Młodego Technika”, w których opisywane były dla majsterkowiczów na przykład metody wytwarzania paneli frontowych z “dosłownie szczotkowanego” aluminium. O ile dla hobbysty często (choć nie zawsze) obudowa to kwestia estetyki, to dla producenta urządzeń komercyjnych jest to wymóg umocowany w przepisach. Estetyka też jest ważna, ale solidna obudowa podnosi trwałość urządzenia, często wręcz umożliwia jego pracę w określonych warunkach.

Dziś wybór dostępnych obudów jest bardzo szeroki. W katalogu TME znajdziemy między innymi obudowy przeznaczone do pracy w szczególnie trudnych warunkach przemysłowych obudowy z serii ARCA. Przegląd całej serii znajdziemy w przygotowanym przez producenta filmie. Zależnie od modelu zapewniają one wybrany stopień ochrony IP, wytrzymałości mechanicznej IK oraz odporności na promieniowanie UV i czynniki chemiczne. Dokładnie przemyślana konstrukcja daje możliwość łatwego i szybkiego montażu podzespołów w ich wnętrzu oraz umożliwia wygodne prowadzenie wiązek kablowych.

Przykładowa obudowa z tej serii przedstawiona jest na Ilustracji 1.

Obudowa FIBOX ARCA 304015N

Jest to obudowa “szafkowa”, przeznaczona do zastosowań w instalacjach przemysłowych, w tym do pracy na zewnątrz. Dokładne dane znajdziemy w dołączonej do artykułu karcie katalogowej, a podstawowe parametry przedstawia tabela 1.

Parametry obudowy FIBOX ARCA 304015N

Obudowa jest wykonana ze wzmacnianego włóknem szklanym poliwęglanu, który wykazuje bardzo wysoką wytrzymałość zarówno na udary mechaniczne, jak i na promieniowanie słoneczne. Obudowy z tej serii wzięły udział w badaniu zgodnym z normą ISO 4892-2 (test przyspieszonego starzenia). Testowano je wykorzystując ksenonową lampę łukową, przy użyciu której obudowy były bombardowane światłem UV o wysokiej intensywności przez ponad 5000 godzin, symulując 25-letnią ekspozycję na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Wyniki wykazały, że poliwęglan Fibox przewyższał trwałością zarówno włókno szklane, jak i inne materiały poliwęglanowe. Odnośnie testów wytrzymałości na udary mechaniczne, producent udostępnia zapis jednego z pomiarów. Obudowa jest naprawdę bardzo wytrzymała.

Obudowy z tej serii to wysokiej jakości produkty o dokładnie przemyślanej konstrukcji. Dzięki wysokiej jakości i wytrzymałości bardzo dobrze sprawdzą się w praktycznie dowolnym zastosowaniu przemysłowym.

Wideo
Do pobrania
Download icon Karta katalogowa
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Bardzo wytrzymałe obudowy z poliwęglanu
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"