Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

MICRO-RAY - pierwsza bariera mikrofalowa CIAS Elettronica z liniową strefą detekcji

Article Image
MICRO-RAY to bariera mikrofalowa, która dzięki unikatowej technologii od firmy CIAS Elettronica łączy w sobie największe zalety najczęściej wykorzystywanych w ochronie obwodowej rozwiązań, tj. barier podczerwieni oraz tradycyjnych barier mikrofalowych. Zastosowanie wiązki mikrofalowej pozwala ominąć ograniczenia barier podczerwieni - niską odporność na zakłócenia pochodzące od zjawisk pogodowych, takich jak ulewny deszcz, opady śniegu, mgły oraz burze piaskowe.

Brak konieczności używania grzałek, w celu stabilizacji temperatury pracy bariery, umożliwia trwałe ograniczenie zużycia energii w barierze mikrofalowej MICRO-RAY. Obsługa serwisowa związana z eksploatacją MICRO-RAY jest prostsza w przeciwieństwie do barier podczerwieni. Bariera nie wymaga regularnego czyszczenia obudowy oraz optyki. Innowacyjne rozwiązanie technologiczne dostępne w MICRO-RAY pozwala, podobnie jak w barierach podczerwieni, na uzyskanie bardzo wąskiej, liniowej wiązki, a także zastosowanie w procesach wykrywania intruza algorytmów bazujących na naruszeniu pojedynczych, wąskich wiązek mikrofalowych, nie algorytmów detekcji przestrzennej stosowanych w innych barierach mikrofalowych - daje to możliwość użycia MICRO-RAY w wąskich przestrzeniach, m.in. w korytarzach o szerokości powyżej 1 m. Podstawowe zalety barier mikrofalowych - w połączeniu z bardzo wąską, liniową wiązką mikrofalową i algorytmami detekcji, pozwalają zastosować MICRO-RAY we wszelkich typach instalacji, również tam, gdzie wcześniej preferowane były bariery podczerwieni.

Więcej informacji pod adresem: cias.it

Galeria
Wideo
Firma: CIAS Elettronica
Tematyka materiału: bariery mikrofalowe, CIAS Elettronica, IR, MICRO-RAY, promieniowanie podczerwone, wiązki mikrofalowe
AUTOR
Źródło
cias.it
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"