Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowe czujniki średniego ciśnienia w dwóch seriach od firmy Superior Sensor Technology

Article Image
Niedawno firma Superior Sensor Technology przedstawiła dwie nowe serie czujników ciśnienia (absolutnych i różnicowych) o zakresie pracy obejmującym środek wartości pomiarowych i niżej oraz użyciu w przemysłowych rozwiązaniach (są to serie będące rozszerzeniem istniejącej rodziny ND).

Mowa tu o podzespołach mierzących ciśnienie dochodzące do 150 psi (czujniki absolutne) bądź z zakresu 0,5-150 psi (czujniki różnicowe), przy dokładnościach: 0,1% (pierwsze czujniki) i 0,05% (drugie czujniki) oraz zaawansowanej filtracji cyfrowej. Jak powiedział dyrektor generalny i współzałożyciel Superior Sensor Technology, Jim Finch:

"Opierając się na (…) architekturze NimbleSense, rozszerzamy zapewniane przez nas wydajności do (…) średniego zakresu ciśnienia z niezwykle wysoką dokładnością i stabilnością, co nigdy wcześniej nie było oferowane. (…)  nowa generacja czujników ciśnienia umożliwi producentom opracowanie urządzeń o wyższej wydajności, a dzięki (…) elastycznej architekturze (…) skróci czas projektowania i produkcji oraz zmniejszy zapotrzebowanie na zapasy magazynowe. Efektem tego będzie znacznie korzystniejszy stosunek kosztów do wydajności w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań".

Obydwie serie charakteryzują się niskim poziomem szumów (dla zapewnienia wysokiej dokładności oraz stabilności w przypadku bardzo niskich ciśnień), efektywną regulacją w pętli zamkniętej (dzięki niej nie ma potrzeby uwzględniania osobnych podzespołów dla prawidłowej pracy sensorów) oraz, dostępną jedynie w czujnikach różnicowych, technologią Multi-Range obsługującą do 7 zakresów ciśnienia, które można zmieniać w locie. Każda z nich jest dedykowana m.in. producentom sprzętu komercyjnego, transportowego, badawczo-rozwojowego oraz produkcyjnego (jest to propozycja godna uwagi).

Firma: Superior Sensor Technology
Tematyka materiału: ciśnienie, czujniki absolutne, czujniki ciśnienia, czujniki różnicowe, dokładność pomiarowa, filtracja cyfrowa, Jim Finch, Multi-Range, NimbleSense, pętla zamknięta, psi, regulacja w pętli zamkniętej, rodzina ND, stabilność pomiarowa, Superior Sensor Technology, zakres niskiego ciśnienia, zakres pomiarowy, zakres średniego ciśnienia, zastosowania przemysłowe
AUTOR
Źródło
www.einnews.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Czujniki poziomu cieczy
1/10 Czujnik pływakowy:
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"