Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowe czujniki średniego ciśnienia w dwóch seriach od firmy Superior Sensor Technology

Niedawno firma Superior Sensor Technology przedstawiła dwie nowe serie czujników ciśnienia (absolutnych i różnicowych) o zakresie pracy obejmującym środek wartości pomiarowych i niżej oraz użyciu w przemysłowych rozwiązaniach (są to serie będące rozszerzeniem istniejącej rodziny ND).
Article Image

Mowa tu o podzespołach mierzących ciśnienie dochodzące do 150 psi (czujniki absolutne) bądź z zakresu 0,5-150 psi (czujniki różnicowe), przy dokładnościach: 0,1% (pierwsze czujniki) i 0,05% (drugie czujniki) oraz zaawansowanej filtracji cyfrowej. Jak powiedział dyrektor generalny i współzałożyciel Superior Sensor Technology, Jim Finch:

"Opierając się na (…) architekturze NimbleSense, rozszerzamy zapewniane przez nas wydajności do (…) średniego zakresu ciśnienia z niezwykle wysoką dokładnością i stabilnością, co nigdy wcześniej nie było oferowane. (…)  nowa generacja czujników ciśnienia umożliwi producentom opracowanie urządzeń o wyższej wydajności, a dzięki (…) elastycznej architekturze (…) skróci czas projektowania i produkcji oraz zmniejszy zapotrzebowanie na zapasy magazynowe. Efektem tego będzie znacznie korzystniejszy stosunek kosztów do wydajności w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań".

Obydwie serie charakteryzują się niskim poziomem szumów (dla zapewnienia wysokiej dokładności oraz stabilności w przypadku bardzo niskich ciśnień), efektywną regulacją w pętli zamkniętej (dzięki niej nie ma potrzeby uwzględniania osobnych podzespołów dla prawidłowej pracy sensorów) oraz, dostępną jedynie w czujnikach różnicowych, technologią Multi-Range obsługującą do 7 zakresów ciśnienia, które można zmieniać w locie. Każda z nich jest dedykowana m.in. producentom sprzętu komercyjnego, transportowego, badawczo-rozwojowego oraz produkcyjnego (jest to propozycja godna uwagi).

Tematyka materiału: ciśnienie, czujniki absolutne, czujniki ciśnienia, czujniki różnicowe, dokładność pomiarowa, filtracja cyfrowa, Jim Finch, Multi-Range, NimbleSense, pętla zamknięta, psi, regulacja w pętli zamkniętej, rodzina ND, stabilność pomiarowa, Superior Sensor Technology, zakres niskiego ciśnienia, zakres pomiarowy, zakres średniego ciśnienia, zastosowania przemysłowe
AUTOR
Źródło
www.einnews.com
Udostępnij
Oceń najnowsze wydanie EdW
Wypełnij ankietę i odbierz prezent
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"