Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

MS-500 firmy Canon: wysokoczuła kamera wyposażona w czujnik SPAD do rejestracji wideo w kolorze

Article Image
Jest to urządzenie z wymiennymi obiektywami zawierające jednocalowy czujnik SPAD (ang. Single Photon Avalanche Diode) o rozdzielczości 3,2 Mpx. Umożliwia ono wierną, błyskawiczną rejestrację wideo w kolorze, przy oświetleniu na poziomie 0,001 lx.

Na ogół w miejscach o wyjątkowo wysokim poziomie zabezpieczeń wymagane są najbardziej precyzyjne systemy monitorowania zdolne rejestrować obrazy w dzień i nocy. Dzięki kamerze MS-500 o wymiennych obiektywach możliwe jest nagrywanie niezwykle wyraźnego obrazu z odległości kilku kilometrów, nawet po zmroku. W czujniku SPAD następuje zliczanie fotonów mających kontakt z pojedynczymi pikselami. Przemienia się je w ładunek elektryczny, który, z prostotą, jest wzmacniany. Gwarantowana jest sprawna detekcja już niedużych ilości światła. Znamienną zaletą czujników SPAD jest możliwość cyfrowego zliczania fotonów. Pozwala to z miejsca na rejestrację wyraźnych i kolorowych obrazów przy słabym oświetleniu. Bagnetowe mocowanie obiektywu, oparte na standardach BTA S-1005B, jest powszechnie stosowane dla potrzeb obiektywów transmisyjnych. 

Kamera MS-500
Kamera MS-500

W przypadku dozoru nocnego i dalekiego zasięgu, hałas, jak również drgania atmosferyczne, szczególnie w ciemności, mogą niezwykle negatywnie oddziaływać na jakości obrazu. W celu rozwiązania tego problemu w funkcji niestandardowego obrazu instalowana jest opcja zwana "CrispImg2", która optymalizuje ustawienia: ostrości, krzywej gamma oraz redukcji szumów, i nie tylko, pozwalając na szybką konfigurację obrazu - w zależności od potrzeb. Umożliwia to nagrywanie wyraźnego obrazu wideo - o każdej porze dnia i nocy. Kamera MS-500 obsługuje funkcję kompensacji zamglenia, która eliminuje skutki zamglenia i mgły oraz dostosowuje na potrzeby użytkownika kontrast, poprawiając końcową jakość wideo.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Kamera MS-500
Kamera MS-500
Galeria
Wideo
Firma: Canon
Tematyka materiału: Canon, kamery, kamery wysokoczułe, MS-500, Single Photon Avalanche Diode, SPAD
AUTOR
Źródło
canon.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"