Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wewnętrzna kamera IP o rozdzielczości 3 Mpx z oferty Atel Electronics

Article Image
W ofercie firmy Atel Electronics możemy znaleźć kamerę IP renomowanej firmy TP-LINK.

Kamera VIGI C400HP przedstawiona na ilustracji tytułowej to kopułkowa kamera IP o rozdzielczości 3 Mpx przeznaczona do pracy w układach monitoringu. Dostępna jest w dwóch wariantach różniących się zastosowanym obiektywem: 2,8 lub 4 mm. Różnicę między tymi obiektami przedstawia Ilustracja 1.

Ilustracja 1. Różnice między obiektywami 2,8 mm i 4,0 mm

Obiektyw 2,8 mm zazwyczaj stosuje się wewnątrz budynków, do monitoringu raczej małych i wąskich pomieszczeń. Obiektyw 4 mm jest dedykowany do obserwacji obszarów o większych głębokościach, na otwartej przestrzeni. Kamera jest wyposażona w układ zasilania przez przewód ethernetowy (ang. Power over Ethernet, PoE), co upraszcza instalację dzięki brakowi dodatkowego przewodu do zasilania. 

Kamera poza pełnieniem podstawowej funkcji zapisu i transmisji obrazu jest wyposażona w różnorodne technologie podnoszące jej funkcjonalność:

  • Wykrywanie zdarzeń takich jak ruch, przekroczenie linii, wtargnięcie na strefę, sabotaż (czyli zasłonięcie kamery przez potencjalnego intruza).
  • Sterowanie oświetlaczem zapobiegające niedoświetleniu oddalonych obiektów i prześwietleniu tych blisko obiektywu (system “Smart IR“) w trybie nocnym.
  • Dostosowanie oświetlenia do warunków tak, aby podnieść głębię (“WDR”, ang. Wide Dynamic Range).
  • Kompresja “w locie” przy użyciu kodowania H.265+. Zmniejsza zapotrzebowanie na szerokość pasma (ilość przesyłanych danych) przy zachowaniu jakości obrazu.

Kamera może być obsługiwana przy użyciu aplikacji z telefonu komórkowego którą pobierzemy zarówno z “Google Play”, jak i z “App Store”. Szczegółowe parametry znajdziemy w tabelach na stronie, ale warto zwrócić uwagę na z pozoru drobniutki szczegół, który jednak ucieszy bardzo wielu użytkowników. Kamerą ma wyjście przewodu “do góry przez sufit”, ale też “w bok”, bez konieczności wiercenia w suficie (Ilustracja 2).

Ilustracja 2. Dwa sposoby montażu kamery

Jest to kamera, która pozwala na zarówno monitoring małego pomieszczenia, jak i budowę dużej sieci monitoringu opartego na systemie VIGI. Możliwości profesjonalnego systemu VIGI, którego częścią może być opisywana kamera  przedstawione są w filmach przygotowanych przez producenta.

Firma: Atel Electronics
Tematyka materiału: Kamera IP do monitoringu
AUTOR
Źródło
www.atel.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"