Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Ośmiokanałowy sieciowy rejestrator wideo z oferty Atel Electronics

Article Image
W ofercie firmy Atel Electronics można znaleźć ośmiokanałowy sieciowy rejestrator wideo VIGI VNR1008H.

Współczesne systemy monitoringu składają się często z bardzo wielu kamer pracujących bez przerwy przez całą dobę. Dodatkowo dzisiejsze kamery rejestrują materiał z rozdzielczością od jednego mega pixela w górę. Wszystko to przekłada się na generowanie bardzo dużych ilości danych, które trzeba bezpiecznie zapisać i przechowywać oraz zapewnić wygodny do nich dostęp i sposoby ich przeglądania. To wszystko spowodowało, że dziś już nie buduje się monitoringu opartego “na PCtach”, ale wyłącznie w oparciu o specjalizowane rejestratory.

Nowoczesnym urządzeniem tego jest rejestrator wideo VIGI VNR1008H przedstawiony na Ilustracji 1.

Rejestrator wideo VIGI VNR1008H

Rejestrator jest przeznaczony do ciągłej pracy; dane z podłączonych kamer są zapisywane na wewnętrznym dysku o pojemności do 10 TB podłączanym przez złącze SATA. Można do niego podłączyć do ośmiu kamer. Równocześnie z zapisywaniem materiału urządzenie umożliwia przeglądanie już zapisanych filmów. Możliwe jest jednoczesne przeglądanie materiału czterech kanałów (kamer); każdy z przeglądanych filmów można dowolnie przyspieszać i wyszukiwać na nich zdarzenia. Oczywiście poza obsługą urządzenia lokalnie na monitorze serwisowym możliwa jest obsługa rejestratora przez aplikację zainstalowaną na urządzeniu mobilnym. 

Rejestrator jest zgodny ze standardem ONVIF. Jest to standard dominujący w urządzeniach do monitoringu. Oznacza to, że możemy do rejestratora podłączyć kamery dowolnego producenta i bezproblemowo będą współpracować. Rejestrator ma łączną przepustowość 80 Mb/s; dzięki temu można do niego podłączyć osiem kamer o rozdzielczości 4 Mpix każda i zapisywać obraz z pełną rozdzielczością; dodatkowo obsługuje on “w locie” kompresję H.265+. 

Dodatkową funkcjonalnością jest dwukierunkowa transmisja dźwięku  pozwala to na prowadzenie dwukierunkowych wideo rozmów “przez kamerę monitoringu”; w wielu przypadkach awaryjnych może to być bardzo ważna możliwość pozwalająca na przykład przekazać instrukcję postępowania lub podać naturę problemu odpowiednim służbom.

Firma: Atel Electronics
Tematyka materiału: Ośmiokanałowy rejestrator wideo do systemów monitoringu
AUTOR
Źródło
www.atel.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"