Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Multimetr cyfrowy Mastech MS8229 z oferty Atel Electronics

Article Image
W ofercie firmy ATEL Electronics możemy znaleźć produkowany przez firmę Mastech multimetr cyfrowy MS8229.

Multimetr jest jednym z tych przyrządów, bez których bardzo trudno rozpocząć przygodę z elektroniką. Jeżeli ktoś się uprze i włoży w to dużo czasu i wysiłku, to da radę (-:, jednak w miarę postępów czynionych w tej dziedzinie, brak multimetru będzie doskwierał coraz bardziej. Na szczęście od wielu już lat multimetry są dostępne w bardzo rozsądnych cenach, zaczynających się od dosłownie kilku złotych za „klona” z bardzo znanego na całym świecie portalu zakupowego. Żeby zacząć jest to w zupełności wystarczający zakup. Do trochę poważniejszych wyzwań warto posiadać też nieco przyzwoitszy przyrząd. 

Dobrym przedstawicielem tej klasy multimetrów jest Mastech MS8229. Jest to przedstawiony na Ilustracji tytułowej multimetr cyfrowy z automatyczną zmianą zakresów. Według producenta jest to następca popularnego miernika MS8209 charakteryzujący się nowoczesnym wzornictwem przy zachowaniu pełnej funkcjonalności poprzednika. Poprzednik jest przedstawiony na Ilustracji 1.

Poprzednik multimetru Mastech MS8229 (model MS8209)

Pomijając podobieństwa i różnice estetyczne, w obydwu przypadkach można zauważyć na obudowie napis „5 in 1”. To bardzo istotny napis; otóż oprócz standardowych funkcji przyrządy te mierzą także natężenie oświetlenia, wilgotność, natężenie dźwięku i temperaturę. „Wejścia” tych wszystkich dodatkowych czujników opatrzono bardzo sugestywnymi ikonami i zgromadzono na górnej ściance multimetru przedstawionej na Ilustracji 2.

Panel przetworników wielkości nieelektrycznych

Wracając do podstawowej funkcji multimetru, czyli pomiarów elektrycznych, to tutaj przyrząd zapewnia naprawdę szerokie możliwości. Poza standardowymi pomiarami napięć, natężeń prądu, oporności i pojemności dostajemy możliwość pomiaru częstotliwości i współczynnika wypełnienia. Parametry pomiarów przedstawia tabela 1.

Podstawowe parametry multimetru Mastech MS8229

Bardziej szczegółowy opis znajdziemy w dołączonej do tego artykułu instrukcji którą poza wersją anglojęzyczną przygotowano także w języku polskim. Zgodnie z już od wielu lat panującą tendencją wśród przyrządów tej klasy, MS8229 jest wyposażony w funkcję automatycznego doboru zakresów. Jest to przyrząd który przyda się na każdym etapie przygody z elektroniką; łączy umiarkowaną cenę z bardzo szerokimi możliwościami i przyzwoitą klasą pomiarową.

Do pobrania
Download icon Instrukcja obsługi - polskojęzyczna Download icon Instrukcja obsługi - anglojęzyczna
Firma: Atel Electronics
Tematyka materiału: Multimetr pięć w jednym
AUTOR
Źródło
www.atel.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"