Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

RX4901CE i RX8901CE: najnowsze moduły RTC firmy Epson dla potrzeb przemysłowych i nie tylko

Article Image
Wytwarzane przez Epson moduły zawierają sterowany cyfrowo oscylator kwarcowy z kompensacją temperatury (DTCXO), wraz z układem nadzorczym. Sygnały zegarowe na wyjściach RX4901CE i RX8901CE są częstotliwości: 32,768 kHz. Dzieje się to przy ich stabilności termicznej rzędu: ±(3-8) ppm. Wszystkie moduły działają niezawodnie w temperaturze: od -40 do 105°C.

Podczas pracy moduły: RX4901CE i RX8901CE pobierają średnio 240 nA prądu przy napięciu zasilania 3 V. Pierwszy z modułów stosuje interfejs SPI. W drugim dostępny jest interfejs I2C. Automatyczne przełączanie zasilania dla ciągłej generacji sygnałów zegarowych jest zawsze przewidziane. Rejestrowane są ważne zdarzenia. W sytuacji ich wystąpienia, zapewniona jest możliwość pamiętania do 32 dat i godzin z nimi związanych. Oferowane są takie funkcje RTC jak: czas, kalendarz, alarm czasowy, timer budzenia i przerwa w aktualizacji czasu. Wszystkie moduły firmy Epson sprzyjają dużej żywotności baterii. Moduły: RX4901CE i RX8901CE mają, w istocie, wiele zastosowań, wliczając: liczniki energii elektrycznej, systemy bezpieczeństwa, automatykę przemysłową oraz inteligentne systemy oświetlenia. Rozmiary obydwu modułów wynoszą: 3,2×2,5×1 mm.

Logo firmy Epson

Jak wyjaśnia dyrektor ds. marketingu produktów w firmie Epson, Chris McCormick:

"Obecnie klienci pożądają integracji z zegarami o wysokiej precyzji i rozwiązaniami o niskim poborze mocy (...). Najnowsze moduły RTC z firmy Epson, modele: RX4901CE i RX8901CE (...) są temperaturowo skompensowane, aby sprostać wymogom sporej dokładności, w szerokim zakresie temperatur, przy znacznej energooszczędności."

Więcej informacji pod adresami: link 1, link 2 i link 3 oraz na dokumentacjach pod zdjęciem.

Pan Chris McCormick - dyrektor ds. marketingu produktów w firmie Epson
DATA SHEET
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja RX4901CE Download icon Dokumentacja RX8901CE
Firma: Epson
Tematyka materiału: DTCXO, Epson, oscylatory kwarcowe, RTC, RX4901CE, RX8901CE
AUTOR
Źródło
news.epson.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"