Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Oferta firmy Farnell z przemysłowymi modułami KUNBUS

Article Image
Firma Farnell - czołowy dystrybutor podzespołów i rozwiązań elektronicznych na świecie, zawarła porozumienie dystrybucyjne z KUNBUS - liderem automatyki przemysłowej i aplikacji sterowania.

Dzięki podpisanemu porozumieniu, firma Farnell zyskała dostęp do takich modułów KUNBUS jak:

  • RevPi Connect+ - oparte na module Raspberry Pi Compute Module 3+ rozwiązanie zapewniające swobodę projektowania i wdrażania projektów Przemysłowego Internetu Rzeczy (ang. IIoT - Industrial Internet of Things). Sprzęt ten może działać z automatyką oraz sieciami IT. Odbywa się to przy 2 złączach Ethernet. Przekazywanie danych z maszyn do chmury lub nadrzędnych systemów IT jest gwarantowane. Produkt zawiera 2 złącza USB oraz gniazdo microHDMI i port microUSB.
  • RevPi Core 3+ - wyposażony w 32 GB pamięci flash produkt bazuje na module Raspberry Pi Compute Module 3+. Jest to rozwiązanie dla osób przechowujących mnóstwo danych. Dzieje się to przy interfejsach: 2x USB, HDMI, microUSB i Ethernet. 
Moduł RevPI Connect+ firmy KUNBUS
Moduł RevPi Core 3+ firmy KUNBUS
   • Układy wejść/wyjść cyfrowych - dostępne są 3 wersje tych układów:
    • z 14 wejściami i 14 wyjściami
    • z 16 wejściami
    • z 16 wyjściami
   • RevPi Analog I/O (AIO) - moduł z analogowymi wyprowadzeniami: 4 wejściami oraz 2 wyjściami (obok 2 kanałów RTD). Wyprowadzenia te (oraz kanały) są galwanicznie izolowane. Wszystko to przy ochronie spełniającej normę EN 61131-2. Produkt może pracować w temperaturze od -30 do 55°C.
   • Bramki sieciowe - dla ciągłej i niezawodnej wymiany danych. Są to urządzenia przenoszące informacje pomiędzy sieciami - w tym celu do informacji są dodawane nadmiarowe dane. Dzieje się to przy małych rozmiarach. Bramki sieciowe są urządzeniami plug-and-play. Należy je zamontować na szynie DIN. Ich łatwa wymiana jest gwarantowana.
Moduł RevPi Analog I/O (AIO) firmy KUNBUS

Jak wyjaśnia Head of Single Board Computing w firmie Farnell, Romain Soreau:

"Niezmiernie się cieszymy, że możemy dodać produkty marki KUNBUS do naszej oferty. Produkty te stanowią (...) dodatek (...) do rozwiązań opartych na komputerach jednopłytkowych, które stosuje się w automatyce przemysłowej i aplikacjach sterowania. Firma KUNBUS dostarcza platformę, która wprowadza prostotę i wydajność (platformy - przyp. red.) Raspberry Pi do środowisk przemysłowych, pozwalając (...) doposażać istniejące systemy, co (...) stanowi duże wyzwanie (...).”

Bramki sieciowe firmy KUNBUS

Firma KUNBUS specjalizuje się w systemach budowanych na potrzeby automatyki i sterowania w przemyśle. Systemy te są oparte na systemie Revolution Pi (korzystającym z platformy Raspberry Pi). Ten uniwersalny sprzęt ma wydajność i prostotę komputerów Raspberry Pi. Jest to rozwiązanie open-source. Klienci firmy Farnell mają teraz dostęp do tego rozwiązania, wliczając produkty KUNBUS przydatne w projektach automatyki i IIoT. 

Produkty KUNBUS w ofercie Farnell są dostępne tutaj.

Pan Romain Soreau - Head of Single Board Computing w firmie Farnell
Firma: Farnell
Tematyka materiału: bramki sieciowe, Farnell, IIoT, KUNBUS, moduły przemysłowe, Romain Soreau
AUTOR
Źródło
element14.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"