Dzięki możliwości pracy w 3 domenach napięciowych, mikrokontrolery PIC18-Q20 doskonale nadają się do wykorzystania w większym systemie. Mogą one realizować takie zadania jak na przykład: przetwarzanie danych z czujników, obsługa przerwań o bardzo niskim opóźnieniu, a także raportowanie o stanie systemu. W trakcie kiedy jednostka obliczeniowa pracuje w innej domenie napięcia, urządzenia peryferyjne I3C działają przy napięciu: 1-3,6 V. W porównaniu z interfejsem I2C, magistrala I3C zwiększoną przepustowość komunikacji i niższy pobór mocy, przy zachowaniu wstecznej kompatybilności ze starszymi rozwiązaniami. Wyeliminowano też wymóg stosowania konwerterów napięcia. Mikrokontrolery PIC18-Q20 mogą być używane na dobrą sprawę w znaczącej gamie zastosowań, wliczając motoryzację, kontrolę przemysłową i aplikacje medyczne. Wymiary mikrokontrolerów PIC18-Q20 wynoszą: 3×3 mm.
Jak wyjaśnia wiceprezes ds. korporacyjnych, w dziale mikrokontrolerów ośmiobitowych firmy Microchip Technology, Greg Robinson:
"Jednym z problemów wdrażania rozwiązań IoT na obszerną skalę jest koszt wdrożenia węzła brzegowego. Dzięki rodzinie mikrokontrolerów PIC18-Q20, firma Microchip Technology jest w stanie przezwyciężyć ten problem. Wprowadzając te mikrokontrolery na rynek, umożliwiamy: elastyczne skalowanie aplikacji IoT i stosowanie interfejsu komunikacyjnego I3C".
Więcej informacji pod adresem: microchip.com