Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Najnowsza rodzina mikrokontrolerów PIC18-Q20 firmy Microchip Technology z obsługą I3C

Article Image
Mikrokontrolery PIC18-Q20 oferują implementację sterowania w czasie rzeczywistym prócz wykrywania dotyku i aplikacji łączności. Oferują też programowalne urządzenia peryferyjne oraz zaawansowane interfejsy komunikacyjne, w tym I3C.

Dzięki możliwości pracy w 3 domenach napięciowych, mikrokontrolery PIC18-Q20 doskonale nadają się do wykorzystania w większym systemie. Mogą one realizować takie zadania jak na przykład: przetwarzanie danych z czujników, obsługa przerwań o bardzo niskim opóźnieniu, a także raportowanie o stanie systemu. W trakcie kiedy jednostka obliczeniowa pracuje w innej domenie napięcia, urządzenia peryferyjne I3C działają przy napięciu: 1-3,6 V. W porównaniu z interfejsem I2C, magistrala I3C zwiększoną przepustowość komunikacji i niższy pobór mocy, przy zachowaniu wstecznej kompatybilności ze starszymi rozwiązaniami. Wyeliminowano też wymóg stosowania konwerterów napięcia. Mikrokontrolery PIC18-Q20 mogą być używane na dobrą sprawę w znaczącej gamie zastosowań, wliczając motoryzację, kontrolę przemysłową i aplikacje medyczne. Wymiary mikrokontrolerów PIC18-Q20 wynoszą: 3×3 mm.

Logo firmy Microchip Technology

Jak wyjaśnia wiceprezes ds. korporacyjnych, w dziale mikrokontrolerów ośmiobitowych firmy Microchip Technology, Greg Robinson:

"Jednym z problemów wdrażania rozwiązań IoT na obszerną skalę jest koszt wdrożenia węzła brzegowego. Dzięki rodzinie mikrokontrolerów PIC18-Q20, firma Microchip Technology jest w stanie przezwyciężyć ten problem. Wprowadzając te mikrokontrolery na rynek, umożliwiamy: elastyczne skalowanie aplikacji IoT i stosowanie interfejsu komunikacyjnego I3C".

Więcej informacji pod adresem: microchip.com

Pan Greg Robinson - wiceprezes ds. korporacyjnych w dziale mikrokontrolerów ośmiobitowych
firmy Microchip Technology
Wideo
Firma: Microchip Technology
Tematyka materiału: Greg Robinson, I2C, I3C, interfejsy komunikacyjne, Microchip Technology, PIC18-Q20
AUTOR
Źródło
microchip.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"